صنایع و معدن مازندران

» ۳۷ درصد پروازهای تابستانی با تاخیر برخاستند

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد

اکرم امینی: آمار رسمی منتشر شده از عملکرد شرکت‌های فرودگاهی نشان می‌دهد ۳۷ درصد کل پروازهای تابستانی با تاخیر انجام شده است.

براساس این گزارش، شهریور با کاهش ۶ درصدی میزان پروازها، سروقت‌ترین ماه تابستان از نظر پروازهای داخلی بوده است.
به گزارش صمت، انتشار آمار ماهانه تاخیر پروازی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در ماه‌های گذشته متوقف شده بود و حالا در جدیدترین گزارش آماری این سازمان درباره تاخیر پروازها، به جای آمار ماهانه، آمار ۳ ماه تابستان منتشر شده است.

آسمان رکورددار تاخیرهای تیر
جدیدترین گزارش آماری منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی درباره عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در ۳ ماه تابستان، نشان می‌دهد در تیر ۵ هزار و ۵۲۶ پرواز داخلی در فرودگاه مهرآباد انجام شده که ۳ هزار و ۳۰۹ پرواز معادل ۵۹ درصد آنها به‌موقع و ۲ هزار و ۲۱۷ پرواز، معادل ۴۱ درصد آنها با تاخیر انجام شده است.
شرکت هواپیمایی آسمان در تیر امسال، ۸۲۰ نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد داشته که از این میان، ۳۹۳ پرواز به‌موقع و ۴۲۷ پرواز با تاخیر انجام شده است. بر اساس این آمار، این شرکت سهم ۵۲ درصدی از پروازهایی دارد که با تاخیر انجام شده است و بدین ترتیب در جایگاه نخست تاخیرهای پروازی قرار گرفته است.
شرکت هواپیمایی آتا با انجام ۲۵۳ پرواز تاخیردار، پس از شرکت آسمان، در جایگاه دوم این رتبه‌بندی قرار می‌گیرد. در تیر گذشته، نیمی از پروازهای این شرکت با تاخیر انجام شده است.
بعد از شرکت آتا، شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با داشتن ۴۸ درصد تاخیر درمجموع پروازهای خود، در جایگاه سوم تاخیرهای پروازی تیر قرار گرفته است. از بین ۷۰۰ پرواز این شرکت در تیر، ۳۳۶ پرواز سر وقت انجام نشده است.
نگاهی به آمار منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد شرکت هواپیمایی آسمان نه‌تنها جایگاه نخست بیشترین تاخیرهای پروازی رخ داده از سوی هر شرکت هواپیمایی را دارد بلکه از نظر میزان تاخیر در مقایسه با دیگر شرکت‌های هواپیمایی نیز در جایگاه نخست تیر قرار دارد.
 ۱۹ درصد کل پروازهای تاخیردار تیر، سهم شرکت هواپیمایی آسمان است. در این رده‌بندی، شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با سهم ۱۵درصدی و شرکت زاگرس با سهم ۱۲ درصدی از کل تاخیر شرکت‌ها، در رتبه‌های بعدی این رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند.
براساس گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، بهترین عملکرد در تیر متعلق به دو شرکت هواپیمایی پویا با ۴ درصد و معراج با ۱۰ درصد تاخیر از کل پروازهای این شرکت‌ها است که این دو شرکت را در جایگاه نخست و دوم سروقت‌ترین شرکت‌ها قرار داده است. البته تعداد پرواز این شرکت‌های هواپیمایی نیز کمتر از شرکت‌های دیگر بوده است. در رده‌بندی سروقت‌ترین شرکت‌های هواپیمایی تیر، شرکت ماهان با انجام ۵۳۲ پرواز سروقت که معادل ۷۸ درصد پروازهای این شرکت است، در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.

مرداد؛ پرتاخیرترین ماه تابستان
آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد در دومین ماه تابستان امسال، ۵ هزار و ۴۹۹ پرواز داخلی در کشور انجام شده که ۳ هزار و ۵۹۳ پرواز معادل ۶۵ درصد آنها به‌موقع و هزار و ۹۰۶ پرواز معادل ۳۵ درصد آنها با تاخیر انجام شده است.
براساس این گزارش، شرکت هواپیمایی آسمان اگرچه در مرداد نسبت به تیر عملکرد بهتری در زمینه انجام پروازهای سروقت داشته اما با توجه به اینکه ۴۷ درصد پروازهای این شرکت در این ماه با تاخیر انجام شده، در این ماه نیز رتبه نخست را در زمینه تاخیرهای پروازی دارد.
بعد از آسمان، شرکت‌های هواپیمایی زاگرس و ایران‌ایر با انجام ۴۱ درصد پرواز تاخیردار، در رتبه دوم این رده‌بندی قرار می‌گیرند. این ۴۱ درصد در شرکت هواپیمایی ایران‌ایر شامل ۲۷۶ پرواز و در شرکت زاگرس معادل با ۲۴۵ پرواز است.
در این ماه نیز شرکت هواپیمایی آسمان با کسب ۲۲ درصد پروازهای تاخیردار نسبت به کل پروازهای داخلی، جایگاه نخست ماه دوم تابستان را به خود اختصاص داده است. همچنین شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر و زاگرس به ترتیب با کسب ۱۴ و ۱۳ درصد از کل پروازهای تاخیردار مرداد، در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
شرکت‌های هواپیمایی پویا و معراج در این ماه نیز مانند تیر، بهترین عملکرد را از نظر کمترین تاخیر در میان شرکت‌های هواپیمایی داشته و به ترتیب سهم ۴ و ۳ درصدی از کل تاخیرهای پروازی مرداد دارند.

شهریور؛ سروقت‌ترین ماه تابستان
براساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، در شهریور امسال ۵ هزار و ۱۷۹ پرواز درمجموع پروازهای داخلی انجام شده به ثبت رسید که ۳ هزار و ۴۲۴ پرواز معادل ۶۶ درصد به‌موقع و هزار و ۷۵۵ پرواز، معادل ۳۴ درصد، با تاخیر انجام شد.
 این آمار در مقایسه با مجموع آمار تاخیرهای پروازی در تیر و مرداد، کمتر است. البته در این ماه در مقایسه با تیر و مرداد، تعداد پرواز کمتری نیز انجام شده است.
بیشترین میزان تاخیرهای پروازی شهریور مربوط به شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور است که ۱۳۶ پرواز معادل ۴۷درصد پروازهای خود در شهریور را با تاخیر انجام داده است.
در شهریور ۴۵ درصد پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان با تاخیر انجام شده تا این شرکت، در شهریور در رتبه دوم شرکت‌های هواپیمایی داخلی از نظر میزان تاخیرهای پروازی قرار گیرد. این شرکت در شهریور ۲۲ درصد کل تاخیرهای پروازی شرکت‌ها را به خود اختصاص داده و مانند ۲ ماه پیش از آن، در جایگاه نخست کل تاخیرهای پروازی شهریور قرار گرفته است. پس از این شرکت، شرکت‌های ماهان و زاگرس به ترتیب با کسب ۱۰ و ۹ درصد از کل تاخیرهای پروازی، در رتبه‌های بعدی شرکت‌های دارای بیشترین تاخیر ماه شهریور قرار گرفته‌اند.
شرکت‌های هواپیمایی پویا و معراج با توجه به تعداد پروازهای محدودی که دارند، این ماه نیز توانسته‌اند با کسب سهم به ترتیب ۵ و ۸ درصدی از پروازهای تاخیردار، بهترین عملکردهای شهریور را از نظر پروازهای سروقت به خود اختصاص دهند.
نکته مهمی که در بررسی گزارش آماری پروازها یافت می‌شود آن است که با افزایش ناگهانی نرخ بلیت هواپیما در مرداد، تعداد پروازهای انجام شده در شهریور امسال نسبت به تیر، ۳۴۷ پرواز کمتر بوده و می‌توان گفت پروازهای شهریور حدود ۶ درصد نسبت به مرداد کاهش داشته است.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.