صنایع و معدن مازندران

» یک توافق تاریخی با عراق

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

وزیر نیرو درباره سند همکاری‌های برقی ایران و عراق در بغداد مطرح کرد:

گروه نفت و نیرو: وزیر نیرو گفت: بر اساس سند امضا‌شده بین ایران و عراق، چارچوب یک همکاری بلندمدت در زمینه بازسازی صنعت برق عراق شکل گرفته است و این توافق به عنوان یک روز تاریخی در صنعت برق این کشور ثبت خواهد شد.

به گزارش پاون، رضا اردکانیان در حاشیه آیین امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های دو‌جانبه میان وزارتخانه‌های نیرو و برق ایران و عراق، اظهار کرد: این سفر منجر به امضای توافقنامه‌ای تاریخی در صنعت برق عراق شده است.
وی با اشاره به مذاکرات «فشرده و موثر» خود با مسئولان صنعت برق عراق، ادامه داد: بر این اساس، چارچوب یک همکاری بلندمدت در زمینه بازسازی صنعت برق این کشور بزرگ و مهم را در همسایگی خود بنا نهادیم و بر مبنای توافقی که به عمل آمده است سعی خواهیم کرد تمامی دانش و تجربه موجود در شرکت‌ها و موسسه‌های فعال جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه صنعت برق به عنوان یک بخش زیربنایی در جهت توسعه کشور عراق به کار بگیریم.
اردکانیان تاکید کرد: این مهم شامل کاهش قابل ملاحظه تلفات در شبکه برق عراق، توسعه و بازسازی نیروگاه‌های عراق، شبکه‌های مدیریتی، آموزش نیروی انسانی و… خواهد بود و تا زمان رفع نیاز مردم عراق به انرژی، صادرات برق ما به این کشور ادامه خواهد یافت.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه این توافق در چارچوب خواسته‌های رهبران دو کشور شکل گرفته است، گفت: این مهم در جریان دیدار من با نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری عراق نیز مورد تایید و تاکید واقع شده است.
وی ادامه داد: امیدواریم به‌زودی با پاسخ مثبتی که به دعوت اینجانب داده شده است وزیر برق عراق و مسئولان صنعت برق این کشور بازدیدهای برنامه‌ریزی‌شده‌ای را در ایران به عمل آورند و برنامه تفصیلی عملیاتی کردن این توافق را به اتفاق مرور کنیم و قرارداد جدید صادرات برق به کشور عراق را هم به امضا برسانیم.
اردکانیان درباره نقش شرکت‌های خصوصی برای اجرایی شدن همکاری‌های جدید میان دو کشور، گفت: درحال‌حاضر بیش از ۶۵ درصد انرژی مورد نیاز ایران به کوشش بخش خصوصی تولید می‌شود و بخش خصوصی ما نقش بسیار مهمی در عملیاتی شدن این توافق خواهد داشت.
وزیر نیرو تاکید کرد: توان بخش خصوصی در زمینه ساخت نیروگاه، بازسازی شبکه‌های برق کشور عراق، کاهش تلفات در شبکه توزیع و سایر شیوه‌های مدیریت نوین به کار گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه‌ ایران در بخش آب و برق بنای همکاری جدی با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی عراق دارد، ادامه داد: طبیعی است در چارچوب همکاری‌های جدید دو کشور صدها شرکت خصوصی ایران نیز در زمینه ساخت تجهیزات و همچنین تاسیسات نیروگاه‌ها و تجهیزات مربوط به توزیع آب آشامیدنی، جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب و ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر خورشیدی با همتایان عراقی خود همکاری داشته و در بازار آب و برق این کشور حضور فعالی خواهد داشت.
اردکانیان در پایان اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک گزارش‌های خوبی در زمینه اجرای این توافقنامه به استحضار دو ملت شریف عراق و ایران برساند.
رئیس‌جمهوری عراق نیز در دیدار وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه وی، بر اهمیت گسترش روابط در حوزه انرژی با ایران تاکید کرد. برهم صالح در این دیدار که وزیر برق عراق و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشتند گفت که توسعه روابط در همه زمینه‌ها به‌ویژه در بخش انرژی و آب به نحوی که باعث ارتقای همکاری‌ها بین دو کشور شود، دارای اهمیت است.
صالح در بخش دیگری از این جلسه تاکید کرد که همه کشورهای منطقه درباره تثبیت اصول صلح و ثبات مسئو‌لیت بزرگی بر‌عهده دارند.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.