صنایع و معدن مازندران

» نیازمند جریان جدیدی در حوزه نظام مهندسی شیراز هستیم

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

شهردار شیراز در جمع اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی فارس:

گروه استان‌ها: شهردار شیراز معتقد است برخی اقدامات عمرانی و مهندسی در شیراز به جای تقویت ماندگاری خاطرات در ذهن و یاد شهروندان، خاطرات گذشته را نیز از ذهن و دید آنها پاک کرده و می‌کند.

به گزارش صمت از فارس، حیدر اسکندرپور در جمع اعضای هیات‌رئیسه سازمان نظام مهندسی استان فارس با یادآوری اینکه شیراز شهر داشته‌های تاریخی و فرهنگی بی‌شماری است، مدعی شد که در دهه‌های گذشته در شأن و جایگاه شیراز ظرفیت ایجاد نشده است. او گفت: معتقدم با مهندسی دوباره می‌توانستیم خاطره تاریخی مشترک مردم را حفظ کرده و حس تعلق شهروندی ایجاد کنیم اما متاسفانه گاهی با ایجاد سازه‌های عجیب و غریب، برخی از مهم‌ترین و زیباترین میدان‌های شهر که خاطره تاریخی و مشترک مردم بوده‌اند را از بین بردیم. شهردار شیراز با اشاره به پیشینه فکری مکتب شیراز و مقاومت هنر این شهر در مقابل حمله مغول گفت: در زمینه مهندسی شهری نیز سال‌های زیادی است که از جریان‌های فکری فاصله گرفته‌ایم و هرچه حرف در این زمینه داشته‌ایم مربوط به دوره‌های تاریخی دیگر است.
 متاسفانه در بسیاری از عرصه‌ها نمی‌خواهیم پیشگام باشیم. در این رابطه هم شهرداری و هم سازمان نظام مهندسی تقصیر دارند. اسکندرپور گفت: شیراز با مکتب فکری خود در عرصه‌های متفاوتی پیشگامی کرده و درحال‌حاضر حرفی برای گفتن دارد. ما نیازمند جریان جدیدی در حوزه نظام مهندسی استان و شهر شیراز هستیم و این موضوع باید از سازمان نظام مهندسی استان آغاز شود.
 اسکندرپور شیراز را بدون زیبایی بصری از منظر شهری دانست و گفت: معماران ما و طراحان شهری باید در حوزه بصری شهر تغییرات محسوسی ایجاد کنند چرا که درحال‌حاضر حتی در خیابان‌های اصلی شهر آشفتگی بصری داریم و من نمی‌دانم چرا دوستان معمار ما این‌قدر ساده از کنار این مسائل رد می‌شوند.
وی با اشاره به حس خوب زندگی در بافت تاریخی شیراز گفت: من از مهندسان شهرساز سوال می‌کنم آیا آشفتگی بصری که در خیابان‌های درجه یک شهر داریم در بافت تاریخی هم مشاهده می‌شود؟ به هیچ عنوان؛ چراکه ما وقتی در بافت تاریخی حرکت می‌کنیم یک نظم چشم‌نواز و حس خوب زندگی را در این قسمت از شهر به خوبی لمس می‌کنیم اما در خیابان‌های درجه یک این حس به خوبی به شهروندان منتقل نمی‌شود.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.