صنایع و معدن مازندران

» نشانه افول قدرت امریکا؛ ایران همواره قوی‌تر شده است

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های ۴۰ سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم‌شاهی در ایران تاکید کردند:

افول امریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آستانه ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در رزمایش بی‌نظیر، توصیف‌ناپذیر و شگفتی‌ساز اربعین، ۳ حادثه ۱۳ آبان ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه‌هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و امریکا خواندند و با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های ۴۰ سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم‌شاهی در ایران تاکید کردند: افول امریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و به‌مراتب بهتر را در پیش دارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، «حمله به طبس»، «تحریک صدام برای جنگ با ایران»، «حمله موشکی به هواپیمای مسافری» و «حمله به سکوهای نفتی» ایران را نمونه‌هایی از «جنگ نظامی» امریکا در این چالش ۴۰ساله برشمردند و خاطرنشان کردند: یکی دیگر از تحرکات امریکایی‌ها در این ۴۰ سال، استفاده از «جنگ اقتصادی» است و اینکه اکنون می‌گویند تحریم‌ها، اقدامی جدید ضد ایران است، در واقع کلاه گذاشتن بر سر خود یا ملت امریکا است زیرا موضوع تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از ابزارهای امریکا در چالش ۴۰ساله با ایران را استفاده از «جنگ رسانه‌ای» دانستند و گفتند: جنگ رسانه‌ای امریکا به‌معنای دروغ‌پراکنی، فتنه‌انگیزی، ترویج فساد و تحریک افراد از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته است که البته امروز با استفاده از فضای مجازی، شیوه‌های آن جدیدتر شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: امروز تنها کشوری که امریکا کوچک‌ترین نقشی در تصمیمات آن ندارد، جمهوری اسلامی ایران است و این، به معنای شکست امریکا است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیانات‌شان با اشاره به اذعان بسیاری از سیاسیون و جامعه‌شناسان معتبر دنیا مبنی بر فرسوده شدن و از بین رفتن «قدرت نرمِ» امریکا گفتند: قدرت نرم امریکا به‌معنای «اقناع و قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر»، اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و به‌خصوص از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهوری فعلی امریکا نه‌تنها ملت‌ها بلکه دولت‌های اروپا، چین، روسیه، هند، افریقا و امریکای لاتین نیز با تصمیم‌های امریکا صراحتا مخالفت می‌کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اکنون نه‌تنها اقتدار معنوی و قدرت نرم امریکا رو به افول است بلکه اقدامات رئیس‌جمهوری عجیب و غریبِ فعلیِ امریکا، «لیبرال دموکراسی» را نیز که پایه تمدن غرب است، بی‌آبرو کرده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی، «قدرت سخت» امریکا در زمینه‌های نظامی‌گری و اقتصاد را نیز رو به افول خواندند و افزودند: آنها ابزار نظامی دارند اما به‌علت افسردگی، سردرگمی و تردید سربازان‌شان مجبورند از سازمان‌های جنایتکاری نظیر بلک‌واتر برای تحقق اهداف‌شان در کشورهای دیگر کمک بگیرند. رهبر معظم انقلاب پس از ترسیم اوضاع امریکا به‌عنوان یکی از دو طرف چالش عمیق و مستمر امریکا-ایران خاطرنشان کردند: در سمت دیگر این چالش می‌توان بدون مبالغه و بزرگنمایی نشانه‌های پیشرفت و قوی‌تر شدن را در طول ۴۰ سال اخیر مشاهده کرد.
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به این پرسش که ایستادگی و دشمنی ملت ایران با امریکا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، بیان کردند: وقتی امریکا سیطره‌جویی خود را کنار بگذارد می‌شود با او مانند دیگر کشورها تعامل کرد اما این مسئله بعید است چون ذات استکبار، سلطه‌جویی و سیطره‌طلبی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جوانان را به «ترویج و تبیین نظریه مقاومت» و «احساس مسئولیت در قبال موضوع پیشرفت کشور» توصیه کردند. ایشان «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» در ۵۰ سال آینده را که برای پخته شدن و تکمیل در اختیار صاحب‌نظران قرار گرفته، برنامه‌ای فکر شده برشمردند و افزودند: جوانان خود را بخشی از این نقشه وسیع ۵۰ساله بدانند و برای ایفای نقش براساس مقتضیات زمان در عرصه‌های علمی، فناوری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آماده باشند.
 رهبر معظم انقلاب قطع وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را از دغدغه‌های همیشگی خود و اقتصاددانان خواندند و جوانان مؤمن و اهل فکر و عمل را به ارائه راه‌حل در این زمینه دعوت کردند.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.