صنایع و معدن مازندران

» مناطق آزاد در دوران تحریم نقشی تعیین‌کننده دارند

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

رئیس‌جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های گوناگون مناطق آزاد تجاری-صنعتی کشور، گفت:

این مناطق در دوران تحریم نقشی تعیین‌کننده دارند. حجت‌الاسلام حسن روحانی در آیین بهره‌برداری رسمی طرح‌های منطقه آزاد ماکو که به شکل ویدئوکنفرانسی انجام شد، اظهار کرد: مناطق آزاد امروز در شرایط تحریم کشور مسئولیت سنگین‌تری برعهده دارند.
به گزارش ایرنا وی با اشاره به اقدام‌های چشمگیر انجام شده در مناطق آزاد کشور افزود: خوشبختانه در مناطق آزاد کشور اقدام‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای خوبی انجام شده که به بهبود شرایط مردم منجر شده است. ضمن اینکه باید فعالیت‌های بیشتری به‌منظور توسعه در این مناطق انجام شود. رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه امروز نه‌تنها دولت بلکه همه ملت در برابر اقدام‌های ظالمانه امریکا در آزمایش قرار دارند و به‌طورقطع ملت قدرت تبدیل تهدیدها به فرصت را دارد، تاکید کرد: استان‌های مرزی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌ها و مزیت‌های گسترده خود به‌ویژه در بخش صادرات و همجواری با کشورهای همسایه، تحریم را به فرصت‌های جدید تبدیل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان استان آذربایجان غربی و بهره‌برداری همزمان پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی این استان با بیان اینکه امروز فشار ظالمانه دولت تجاوزگر در دنیا همه مردم ایران را زیر فشار قرار داده، اظهار کرد: شرایط کنونی یک آزمایش تاریخی برای همه ملت ایران است و همه باید در برابر این توطئه مقاوم باشیم و ایستادگی کنیم و تردیدی ندارم همانند آزمایش‌های تاریخی گذشته مردم ایران با سربلندی از این آزمایش نیز عبور خواهند کرد.

روز آزمایش همه ملت
رئیس‌جمهوری ایران با اشاره به سخنان یکی از نخبگان استان خاطرنشان کرد: امروز روز آزمایش دولت نیست، روز آزمایش همه ملت در برابر اقدام‌های ظالمانه امریکاست و چنین نیست که امروز دولت دوازدهم با معضلی به نام فشار ظالمانه قدرتی تجاوزگر در دنیا روبه‌رو شده باشد، بلکه این دولت تجاوزگر به طور ظالمانه همه مردم ایران را مورد فشار قرار داده است. روحانی اظهار کرد: امروز فشار و توطئه علیه همه ملت ایران به‌کار گرفته شده و همه باید در برابر این توطئه ایستادگی کنیم و بدون تردید ملت ایران این قدرت را دارد که تهدیدی که چند کشور علیه آن آغاز کرده‌اند را به فرصت تبدیل کند.

ظرفیت استان‌های مرزی
روحانی با بیان اینکه استان‌های مرزی ظرفیت‌های بزرگ و مزیت صادراتی دارند، گفت: براساس آمارهای منتشر شده میزان صادرات در استان‌های مرزی نسبت به سال گذشته حدود ۳ برابر افزایش داشته و این نشان‌دهنده آن است که صادرات درحال تحول گسترده است و استان‌های مرزی می‌توانند از این فرصت برای توسعه و رفاه بیشتر استفاده کنند. وی با اشاره به همجواری استان آذربایجان غربی با ۳ کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق اظهار کرد: خوشبختانه امروز روابط بسیار گسترده و نزدیکی با دولت‌ها و ملت‌های ۳ کشور یادشده داریم و این استان می‌تواند از این روابط دوستانه برای پیشرفت و آبادانی شتابان خود استفاده کند. رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: باید در استان‌های مرزی تلاش شود که فشار تحریم باتوجه به مزیت‌هایی که در این استان‌ها وجود دارد، بسیار کمتر باشد و حتی تحریم به فرصتی برای استان‌های مرزی تبدیل شود.

توجه به گردشگری سلامت
رئیس‌جمهوری گردشگری را مزیت بزرگ فرهنگی و اشتغالزا در استان آذربایجان غربی برشمرد و اظهار کرد: گردشگری ضمن ایجاد اشتغال فراوان می‌تواند در حوزه تعامل فرهنگی بین ملت‌ها نیز بسیار تأثیرگذار باشد و در این حوزه اقدام‌های خوبی انجام شده و باید با معرفی جاذبه‌های گردشگری و احیای میراث فرهنگی، حوزه گردشگری کشورمان را هرچه بیشتر رونق بخشیم.
روحانی با اشاره به اهمیت توجه به گردشگری سلامت، گفت: ساخت بیمارستان‌های مجهز در مناطق و استان‌های مرزی می‌تواند در رونق گردشگری سلامت مؤثر باشد و امروز ایرانیان بسیاری از امریکا و اروپا برای عمل جراحی به ایران سفر می‌کنند و این نه‌تنها به‌دلیل مسائل مالی، بلکه به‌دلیل پزشکان و جراحان متخصصی است که در سطح جهانی از شهرت و معروفیت برخوردار هستند و مردم به این پزشکان اعتماد دارند.

احیای دریاچه ارومیه
وی دریاچه ارومیه و تعهد دولت نسبت به احیای آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت به‌طور حتم به تعهد خود در این زمینه عمل می‌کند و چنانچه اقدام‌های دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه دریاچه ارومیه نبود، براساس آمار با روندی که دریاچه ارومیه پیدا کرده بود، در سال ۹۶ به طور کامل خشک و به کویر نمک تبدیل می‌شد و این موضوع می‌توانست ۱۵ میلیون جمعیت ساکن در این منطقه را تحت تأثیر و فشار قرار دهد.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت در زمینه احیای دریاچه ارومیه اقدام‌های بزرگی انجام داده و همچنان باید این اقدام‌ها تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه یابد، افزود: مهم‌ترین اقدام دولت در زمینه دریاچه ارومیه تثبیت آن بود. روحانی ادامه داد: دولت توجه ویژه‌ای به مسائل مربوط به محیط‌زیست دارد و آن را با اولویت پیگیری می‌کند و امروز براساس آمار رسمی، ۲۵هزار هکتار بیابان‌زدایی در استان آذربایجان غربی انجام شده و می‌توان آن را افزایش داد، چراکه یک ضرورت اساسی است.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.