صنایع و معدن مازندران

» ملت خواهد دید که دولت و مجلس کنار هم هستند

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

روحانی در جلسه دفاع از ۴ وزیر پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی:

حسن روحانی روز گذشته در دفاع از ۴ وزیر پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی، با قدردانی از جلسه فوق‌العاده مجلس برای تکمیل کابینه، اظهار کرد:

ایام اربعین سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و یارانش، ایام راهپیمایی عظیم عاشقان خاندان رسالت به سوی کربلای معلی برای ما ایام بسیار با افتخاری است. رئیس‌جمهوری هدف از ایجاد مشکلات اقتصادی و جنگ روانی را مأیوس کردن ملت از آینده دانست و با بیان اینکه دولت با تمام توان معتقد است با هدایت رهبری و حمایت مردم از مشکلات عبور می‌کنیم، تصریح کرد: در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه باید در کنار هم امریکا را به زانو درآوریم.

پیروزی کم‌نظیر در تاریخ
همچنین به گزارش ایرنا روحانی با بیان اینکه پیروزی سیاسی ملت ایران در ماه‌های اخیر یک پیروزی کم‌نظیر در تاریخ و نه‌تنها در تاریخ ایران است، گفت: چه کسی فکر می‌کرد که ظرف چند ماه در ۳ صحنه بزرگ حقوقی نمایندگان ملت ایران به پیروزی برسند. رئیس دولت تدبیر و امید یادآور شد: در دادگاه بین‌المللی لاهه، ایران مقتدر تاکنون ۲ بار در ماه‌های اخیر در برابر امریکا پیروز شده است؛ بار نخست در زمینه صلاحیت که امریکایی‌ها معتقد بودند این دادگاه صلاحیت رسیدگی ندارد. ما معتقد بودیم دادگاه صلاحیت رسیدگی دارد و دادگاه علیه امریکا و به سود ایران رای داد. حقوقدانان ما و نمایندگان حقوقی ملت ایران به پیروزی رسیدند و چند روز پیش در مجمع عمومی سازمان ملل رئیس دادگاه محکومیت امریکا را صریح اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد: بار سوم در هفته‌های گذشته در یک بحث حقوقی حدود ۶ میلیارد دلار- ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار- اموال جمهوری اسلامی ایران که در ایتالیا توقیف شده بود، در دادگاه عالی نمایندگان ایران در برابر امریکا به پیروزی رسیدند و این پول از توقیف آزاد شد. رئیس‌جمهوری اضافه کرد: ملت ما دست‌کم از لحاظ سیاسی و از لحاظ حقوقی امروز دست برتر را دارد. از لحاظ افکار عمومی جهان ایران را کشوری متعهد به تعهدات خود و امریکا را به‌عنوان کشوری که وفای به عهد ندارد و مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد می‌شناسند.

نیازمند دو موفقیت دیگر هستیم
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه ما در این موفقیت بزرگ به ۲ موفقیت دیگر نیازمندیم، ادامه داد: یک موفقیت از لحاظ اجتماعی و موفقیت دیگر از لحاظ سیاسی است؛ تمام برنامه‌ها برای این بوده که ملت بزرگ ایران در مشکل اقتصادی قرار بگیرند و به ستوه بیایند و در برابر امریکا سر فرود بیاورند. روحانی افزود: در موضوع دیگر یعنی موضوع روانی و اجتماعی تلاش کردند مردم را نسبت به آینده کشور و آینده معیشت و آینده فرزندان‌شان مأیوس سازند. در این دو موضوع اقتصادی و سیاسی ما باید در کنار هم باشیم و امریکا را به زانو دربیاوریم. رئیس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: امروز خوشحالیم که هدایت جامعه را رهبری در این مقطع حساس برعهده دارند و دولت با امید فراوان و با توان لازم، معتقد است با هدایت رهبری و حمایت مردم از این مشکل به‌خوبی عبور خواهد کرد. روحانی توضیح داد: امروز ما در بخش اقتصادی می‌خواهیم ۴ فرد مهم مسئول را با رای اعتماد شما بر کرسی وزارت بنشانیم تا دولت با تمامیت کابینه در این مقطع بتواند مشکلات مردم را حل کند. وی با بیان اینکه هم ما و هم شما معتقدیم مردم در رنج و فشار هستند، گفت: زندگی مردم، به‌ویژه آنهایی که درآمد مقطوع دارند به‌سختی می‌گذرد. رئیس‌جمهوری تصریح کرد: بی‌تردید مردم از ما می‌خواهند که مشکلات آنها را حل کنیم و این حق مردم است و ما موظفیم کشور را از این مشکلات با اتحاد و یکپارچگی عبور دهیم.

دولت و مجلس کنار هم هستند
روحانی نتیجه جلسه روز گذشته مجلس را بارقه امیدی برای ملت ایران دانست و گفت: ملت ایران امروز خواهد دید که دولت و مجلس در کنار هم بوده و مصمم هستند مشکلات مردم را یکی پس از دیگری حل کنند. وی خاطرنشان کرد: البته همه ما می‌دانیم که رسانه‌های بیگانه بر این مشکلات می‌دمند و افکار مردم را با تبلیغات دروغین خود تسخیر می‌کنند. رسانه‌های بیگانه به دروغ به مردم ایران می‌گویند که ایران گران‌ترین کشوری است که مردم در آن زندگی می‌کنند. رئیس قوه مجریه خطاب به مردم و نمایندگان مجلس ادامه داد: من از شما می‌پرسم آیا آموزش در ایران جزو ارزان‌ترین آموزش‌های در سطح جهان نیست؟ آیا بهداشت و درمان در ایران به طور نسبی جزو ارزان‌ترین کشورها نیست؟ آیا انرژی در کشور ما یعنی بنزین، گازوئیل و گاز جزو ارزان‌ترین کشورهای دنیا نیست؟ آیا آب و برق در یک نرخ متعادل و ارزان نسبت به کشورهای دیگر نیست؟ آیا حمل‌ونقل که مقداری نیاز به کمک بیشتر دولت و مجلس دارد در یک شرایط معتدل نیست؟ روحانی اضافه کرد: ما باید مشکل مسکن را حل کنیم. من امروز تاکید می‌کنم که این از وظایف سنگین وزیر جدید راه و شهرسازی است. ما از لحاظ آموزش، بهداشت، انرژی، نیازمندی‌ها و کالاهای اساسی جزو ارزان‌ترین کشورهای جهان هستیم. وی یادآور شد: البته در بسیاری موارد، امروز مردم نیازمندی‌هایی دارند؛ به‌ویژه آنهایی که حقوق‌شان ثابت است، مشکل دارند و حل این مشکل وظیفه ما است. ما نمی‌توانیم به مردم‌مان بگوییم چون فشار امریکا وجود دارد پس ما کاری نمی‌توانیم بکنیم، این پاسخ پذیرفته نیست.

ابرتورم نخواهیم داشت
روحانی گفت: آنهایی که به مردم می‌گویند ما ابرتورم داریم یا دروغ می‌گویند یا اقتصاد ایران را نمی‌فهمند. ما ابرتورم نخواهیم داشت. این حرف از لحاظ اقتصادی نادرست است. از لحاظ تحلیل سیاسی هم نادرست است، وی توضیح داد: ما از یک اقتصاد تورم تک‌رقمی عبور کرده‌ایم اما به‌طورحتم می‌توانیم تورم را مهار کنیم. مهار تورم برای ما امکان‌پذیر است. رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه این روند صعودی تورم ادامه نخواهد یافت، اضافه کرد: امروز یکی از بارهای سنگین وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر اقتصاد ما همین موضوع است. تورم ما در مقطعی به‌دلیل شرایط گوناگون، افزایش یافت و رشد اقتصادی کاهش پیدا کرد.

انبار ذخایر کالاهای اساسی مطمئن است
روحانی همچنین گفت: مردم ما باید مطمئن باشند و از اینجا اعلام می‌کنم هیچ زمانی در سال‌های گذشته ذخایر کالاهای اساسی ما به اندازه امروز بالا نبوده است. پارسال و سال قبل آن و ۵ سال و ۷ سال پیش را هم در نظر بگیرید. امروز انبار ذخایر کالاهای اساسی ما مطمئن است. روحانی افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی، نرخ ارز است اما ذخایر ارزی امسال نسبت به همه سال‌های ۵ سال گذشته بالاتر است؛ هم کل ذخایر و هم ذخایر اسکناس بالاتر است.
وی ادامه داد: ما مشکل حل‌نشدنی نداریم. معضلات و مشکلاتی داریم که باید با کمک و یاری همدیگر از آن عبور کنیم. امروز در برخی کالاها خودکفا هستیم و در آینده در برخی کالاهای دیگر خودکفا خواهیم شد. در مدت ۳، ۴ سال پشت سر هم در گندم خودکفا شدیم که این در تاریخ ایران در دهه‌های گذشته بی‌نظیر بوده است. رئیس‌جمهوری اظهار کرد: در انرژی در بخش گاز و گازوئیل خودکفا هستیم. در بخش بنزین در ماه‌های آینده خودکفا می‌شویم. اینها به‌معنای رشد اقتصادی برای حل مسائل جامعه ازسوی مجلس و دولت است. روحانی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری به یاری شما نمایندگان نیازمندیم تا کابینه به‌طور کامل ترمیم شود و ۴ وزیر مسئولیت را به خوبی بر دوش بگیرد و از مشکلات مردم در ماه‌های آینده بکاهند.

نیازمند عدالت مالیاتی هستیم
وی ادامه داد: بی‌تردید وزارت امور اقتصادی و دارایی یکی از وزارتخانه‌های مهم ما در این مقطع است که درآمد عمده دولت از آن وزارتخانه تامین می‌شود. وزارت نفت هم کمک می‌کند و دیگر وزارتخانه‌ها هم همین‌طور؛ بنابراین بخش مالیات برای ما اهمیت خاص دارد. رئیس قوه مجریه با بیان اینکه نیازمند عدالت مالیاتی هستیم، گفت: در بسیاری از کشورهای جهان زندگی مردم و حقوق کارمندان اداری به‌طور کامل از مالیات پرداخت می‌شود و امروز باید درآمد مالیاتی‌مان را از طریق پایه مالیاتی افزایش دهیم. روحانی افزود: ما در این شرایط رکودی نمی‌توانیم مالیات‌ها را افزایش دهیم باید بتوانیم آنهایی که فرار مالیاتی دارند را به مسیر و جاده درست برگردانیم. وی خاطرنشان کرد: وقتی خدمت رهبر معظم انقلاب بودم، بحثی درباره مالیات داشتیم. ایشان فرمودند پرداخت مالیات بر مردم واجب شرعی است و همه مبلغین و آنهایی که تریبون دارند باید به مردم بگویند که فرار مالیاتی یک عمل ناصحیح و حرام شرعی است. رئیس‌جمهوری همچنین گفت: ما نباید بگذاریم یک عده مالیات پرداخت کنند و بار سنگین را بر دوش بگیرند و عده‌ای به شیوه‌های گوناگون از پرداخت مالیات سرباز بزنند؛ اینطور حق و حقوق مردم ضایع می‌شود و یکی از مسئولیت‌های سنگین این وزارتخانه، مالیات است. روحانی با یادآوری اینکه یکی دیگر از مسئولیت‌های سنگین وزارت اقتصاد گمرکات است، افزود: گمرک نقش بسیار اساسی در صادرات و واردات ما دارد و تعادل صادرات با تعرفه‌هایی که دولت تعیین می‌کند و مبارزه با قاچاق رابطه دارد. در کنترل تورم و رشد اقتصادی، وزارت اقتصاد و دارایی در کنار بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه باید تلاش کنند تا تورم را مهار کنیم که به نظر من شدنی است. این کار فرصت‌های بسیار خوبی ایجاد می‌کند. البته ما پرسش‌های اساسی در اقتصاد داریم. یک معضل بزرگ ما بانک‌ها هستند که بار سنگین اقتصاد کشور را بر دوش دارند و سرمایه‌گذاری بدون بانک امکان‌پذیر نیست و تعاملات مالی بدون بانک امکان‌پذیر نیست و روابط مالی و پولی ما با دنیا بدون بانک امکان‌پذیر نیست. وی این نکته را خطاب به ملت ایران و نمایندگان مردم گفت که همه می‌گویند رشد نقدینگی یک معضل و یک مشکل است. رشد نقدینگی به‌عنوان یک مشکل همیشه در کشور ما بوده است. پیش از انقلاب اگر حساب کنید از سال ۴۱ تا ۵۷ به طور متوسط رشد نقدینگی ما بالای ۲۵ درصد بوده است. بعد از انقلاب در مقاطع گوناگون رشد نقدینگی ما در سال به طور متوسط گاهی ۲۶ درصد، در دولت گذشته ۲۷ درصد، در دولت یازدهم ۲۴.۴ درصد و در سال گذشته ۲۲.۱ درصد بوده است.

به مردم قول بدهید
رئیس دولت دوازدهم خطاب به چهار وزیر پیشنهادی گفت: همه گزینه‌های پیشنهادی امروز به مردم قول بدهند و به آنها بگویند چه کار خواهند کرد. به مردم بگویند در ماه‌های آینده چه گره‌هایی را باز می‌کنیم و شما نمایندگان محترم در نطق‌های خود بگویید این وزیران چه باید بکنند و چه مسئولیت سنگینی بر دوش دارند. وی همچنین در دفاع از محمد اسلامی تاکید کرد: وزیر راه و شهرسازی امروز مسئولیت سنگینی بر دوش دارد. به‌عنوان رئیس‌جمهوری در برابر مردم می‌گویم در زمینه مسکن دولت بدهکار است و باید جبران کند. در زمینه بنادر و کشتیرانی و حمل‌ونقل‌ خوب کار کردیم اما در مسکن باید جبران کنیم و همه توان خود را به‌کار ببریم. روحانی تصریح کرد: معتقدم در این شرایط سخت باید نقدینگی را به سمت مسکن برگردانیم. می‌توانیم در این صنعت مشاغل زیادی راه بیندازیم تا مسئله اشتغال و رشد اقتصادی حل شود. وی ادامه داد: وزارت راه در زمینه ناوگان دریایی و جاده‌ای مشکلاتی دارد که باید برطرف شود.

همیشه اقلیتی داریم که سوءاستفاده می‌کنند
روحانی در ادامه به دفاع از رضا رحمانی، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت پرداخت و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز بار بسیار سنگینی بر دوش دارد، به‌دلیل اینکه علاوه بر بخش صنعت و تولید، در نیازمندی‌های مردم و کالاهایی که باید در اختیار مردم قرار بگیرد، هماهنگی که این وزارتخانه باید با بانک مرکزی داشته باشد، بسیار اهمیت دارد. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ماه‌های گذشته عده‌ای از ارز یارانه‌ای سوء استفاده کردند. ما ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار عده‌ای گذاشتیم، ارز ۷۵۰۰ تومانی در اختیار عده دیگری گذاشتیم که برخی از آنها سوء استفاده کردند. وی رضا رحمانی را فردی سالم، دلسوز و پرتلاش عنوان کرد و با بیان اینکه در مصوبات اخیر بار بسیار سنگینی بر دوش وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشتیم ابراز امیدواری کرد با تلاش و کوشش آقای رحمانی بتوانیم شرایط بهتری را برای مردم فراهم کنیم. وزارت صنعت، معدن‌و تجارت یک وزارتخانه کلیدی است. اینجا امضای طلایی داریم.

امروز برای کارگران شرایط سخت است
رئیس‌جمهوری در بررسی رای اعتماد به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز برای کارگران ما شرایط سخت است. برخی از آنها ممکن است از کار منفصل شوند. این وزارتخانه باید اشتغال را تامین کند تا کارگران ما بتوانند زندگی خود را اداره کنند؛ این مسئولیت سنگین اول این وزارتخانه است. روحانی تاکید کرد: این وزارتخانه مسئولیت حمایت از قشر ضعیف و نیازمند را برعهده دارد، این وزارتخانه باید به افراد زیر پوشش بهزیستی و کسانی که از لحاظ تامین مواد غذایی مشکلاتی دارند، کمک کند. وی اضافه کرد: من امیدوارم هفته آینده این وزارتخانه با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سایر مسئولان این برنامه‌ را اجرایی و عملیاتی کند. رئیس قوه مجریه در ادامه به مسئله ساماندهی تامین اجتماعی به‌عنوان یکی از مسئولیت‌های وزارت تعاون، کار و و رفاه اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: صندوق‌های ما متاسفانه از حالت صندوق خارج شده‌اند؛ همه صندوق‌های ما مشکل دارند.
وی ادامه داد: انشاالله با رای قاطع شما نمایندگان عزیز به چهار وزیر پیشنهادی، کابینه تکمیل شود تا ما در برابر مردم خود خجالت‌زده نباشیم و بتوانیم با کار بیشتر مشکلات را برطرف کنیم و مردم ما راضی شوند. انشاالله خدای بزرگ از همه ما رضایت داشته باشد.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.