صنایع و معدن مازندران

» مقررات دریافت گواهی صلاحیت فنی و مالی معدن

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

در نشست کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان بررسی شد

استان‌ها: هشتمین نشست کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت و فعالان معدنی در تالار هیات نمایندگان اصفهان برگزار شد.

به گزارش صمت از اصفهان، شهریار شعبانی دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست با بررسی شرایط و مقررات دریافت گواهی صلاحیت فنی و مالی گفت: این شرایط نیاز به بررسی، بازبینی و مشورت با تشکل‌های معدنی دارد تا واگذاری معادن، عادلانه انجام شود.
 وی با توجه به نشست تخصصی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در رابطه با پیشنهادهای اتاق بازرگانی اصفهان گفت: احراز پیشینه علمی، تجربی و پروانه اشتغال نظام مهندسی، احراز پروانه اکتشاف، بهره‌برداری و گواهی کشف، موارد مالی حداقل ۲۵ میلیون تومان به‌شکل رسوب ۶ ماهه و گردش ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومانی در مدت ۶ ماه تا یک‌سال و درنهایت احراز مالکیت ۲۰ تا ۳۰درصد از سهم ماشین‌آلات معدنی می‌تواند از شرایط واگذاری معادن باشد.
شعبانی پیشنهاد کرد برای اینکه برخی افراد دارای شرایط در این موارد محدود نشوند، باید جمع‌آوری ۳مورد از ۴مورد عنوان‌شده ملاک قرارگیرد.
مسعود صالحی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در این نشست درباره شیوه صدور گواهی‌های فنی و مالی گفت: شرکت‌های بزرگ معدنی با توجه به حضور افراد کاردان و پروانه‌دار، گردش بالای حساب‌های بانکی و تملک ماشین‌آلات معدنی و پروانه‌های در حال کار، به‌راحتی می‌توانند امتیاز بگیرند و در گرفتن محدوده‌های معدنی موفق‌تر خواهند بود.
وی تصریح کرد: این در حالی است که گاهی افراد متعهد و باتجربه از امتیازهای مالی محروم هستند.
 وی پیشنهاد کرد امتیازبندی‌ها در ۴ سطح و به این شکل انجام شود: مواد معدنی و لاشه، سنگ‌های تزئینی و مصالح ساختمانی، خاک‌های صنعتی و کانی‌های غیرفلزی و کانی‌های فلزی.
او توضیح داد: شرایط را این‌گونه می‌توان برای این ۴ دسته امتیازبندی کرد که دسته نخست سخت‌گیری کمتری داشته باشد، یعنی درنهایت ۱۰ تا ۱۵ امتیاز و ۱۰۰ میلیون تومان گردش مالی و دسته آخر که مربوط به کانی‌های فلزی است، سخت‌گیری بیشتری داشته و افراد متخصص و باتجربه (هم سرمایه بالا و هم مهندسان، زمین‌شناس و معدنکاران) حضور داشته باشند. اگر شرایط به حالت قبلی بازگردد به مشکلات نیز برخورد خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: پیشنهاد‌ها نباید خیلی سخت و پیچیده و نه خیلی سهل و آسان باشد. درمجموع انتظار ما حضور افرادی با سرمایه‌گذاری واقعی و دانایی بیشتر است.
 مسعود مطلبی کارشناس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در این نشست گفت: باید سعی شود پیشنهادها به دستگاه اجرایی به‌گونه‌ای باشد که اعضای نظام مهندسی و کانون کارشناسان دادگستری که توانایی مالی کمتری دارند هم بتوانند به چرخه دریافت پروانه و فعالیت معدنی ورود کنند.
وی افزود: در برخی موارد مشاهده می‌شود حدود ۵درصد از اعضای این دو تشکل علمی بتوانند فعالیت معدنی انجام دهند. در این زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار قوی می‌توانند وارد شوند. احمد دادوند مدیرعامل تکادو و عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت: اگر با موارد و مشکلات معدنی احساسی برخورد شود به عکس‌العمل‌های غیرحرفه‌ایی خواهیم رسید. بارها مشاهده شده است در مناطق معدنی بهره‌برداران و کشفکنندگان غیرعلمی و بی‌تجربه برای مجموعه‌های بزرگ و فنی اختلال‌ها و کارهای اضافه‌ای پیش آورده‌اند. در تمام مناطق معدنی جهان برای انجام این امور سرمایه‌گذاری حرف اول را می‌زند.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.