صنایع و معدن مازندران

» فروش شب نخست؛ یک میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

کدخبر: ۳۲۸۵۹

علی نعیمی: نخستین شب از چهارمین حراج ملی شامگاه ۴ مرداد از ساعت ۱۹: ۵۰ با اجرای پژمان بازغی در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد.

در این آیین که تا ساعت ۴۰: ۲۲ ادامه داشت، ۸۷ اثر چکش خورد. به گزارش صمت، سالن مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن میزبان نخستین شب از حراج ملی بود. در نخستین شب این حراج آثار متنوع هنری که بیشتر آنها متعلق به هنرمندان جوان بود، ازسوی پژمان بازغی چکش خورد. از جمله آثاری که مورد استقبال هنردوستان و مجموعه‌داران قرار گرفت، نقاشی پشت شیشه اثر سیما عظیمی بود که با نرخ پایه ۴۰ میلیون تومان معرفی و پس از رقابت جدی خریداران با نرخ ۹۵ میلیون تومان به فروش رسید. اثر حجمی قلمزنی‌شده مهدی علمداری نیز با استقبال هنردوستان حاضر در حراج روبه‌رو شد و از نرخ پایه ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان رسید. نقاشی ابوالحسن غفاری که متعلق به دوره قاجار است، رکورددار فروش شب اول حراج بود. رقابت هنردوستان و مجموعه‌داران برای خرید این اثر از نرخ ۱۱۰ میلیون تومان شروع شد و در نهایت روی مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان چکش خورد و به فروش رسید. یکی از جذاب‌ترین و رقابتی‌ترین بخش‌های شب اول حراج ملی، تابلوهای نقاشیخط هنرمندان جوان بود. یکی از آثار نقاشیخط که در این شب مورد استقبال قرار گرفت، اثر احمد میرزازاده بود که با نرخ پایه ۶میلیون تومان عرضه شد اما در نهایت با ۲۴ میلیون تومان به فروش رسید. عرضه نقاشیخط حمید طلوعی‌فرد نیز از نرخ پایه ۱۰ میلیون تومان شروع شد و در نرخ ۲۸ میلیون تومان چکش خورد. اثر میریعقوب سنگ‌تراش نیز با نرخ ۱۰ میلیون تومان ارائه و در نهایت به نرخ ۱۷ میلیون تومان فروخته شد.
تابلوی مینیاتور «چهره‌های برزخی» که با نرخ پایه ۳۰ میلیون تومان عرضه شد، فروش نرفت و به گفته بازغی این اثر به گنجینه آثار حراج ملی منتقل می‌شود.
تابلوی نقاشی بدون عنوان محمدحسن افشار که با نرخ ۲۵ میلیون تومان عرضه شده بود، ۲۷ میلیون تومان چکش خورد.
نقاشی سقاخانه‌ای هادی هزاوه‌ای متعلق به سال ۱۳۴۸ که ۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، فروش نرفت.
اثر علی میرآبادی که نقاشی ترکیب مواد روی بوم متعلق به سال ۱۳۹۵ بود و ۷میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، با نرخ۱۱ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی خوشنویسی عبدالله قهرمان خلق شده در سال ۱۳۹۶ که ۶ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، ۹ میلیون تومان فروخته شد.
تابلوی خوشنویسی اسدالله شیرازی مربوط به دوران قاجار ۸۵ میلیون تومان به فروش رسید. نرخ پایه این اثر ۸۰ میلیون تومان بود. قباله ازدواج متعلق به ۱۲۱۳ هجری قمری اثر خوشنویسی که ۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، اثر بعدی بود که ۳۶میلیون تومان چکش خورد. نکته جالب توجه در فروش این اثر، اعلام نخستین نرخ ازسوی محمودوند بود.
تابلوی خوشنویسی خط کتیبه اثر محمدابراهیم طهرانی مربوط به دوران قاجار ۳۹ میلیون تومان فروخته شد. نرخ پایه این اثر ۲۰ میلیون تومان بود.
تابلوی خوشنویسی بدون عنوان اثر نوریا گارسیا که ۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، فروش نرفت.
تابلوی خوشنویسی چلیپای نستعلیق اثر محمدمراد کشمیری که ۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، ۶۳ میلیون تومان فروش رفت.
گیره کاغذی که در حراج ملی ۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، فروش نرفت.
مجسمه «نیم‌تنه» قدرت‌الله عاقلی که ۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، ۱۵ میلیون تومان چکش خورد.
جام چهل کلید مربوط به دوره قاجار که ۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، فروش نرفت.
تابلوی مینیاتور بدون عنوان اثر کلانتر فروش نرفت. نرخ پایه این اثر ۱۸ میلیون تومان بود.
اثر خوشنویسی بدون عنوان عباس بغدادی که ۱۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود نیز فروش نرفت.
تابلوی نقاشی باعنوان «روستا» اثر یرواند نهاپاتیان که ۱۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، ۱۷ میلیون تومان فروخته شد. تابلوی بدون عنوان گل و مرغ اثر سمیه شیرمحمدی ۸ میلیون تومان فروخته شد. نرخ پایه این اثر ۷ میلیون تومان بود. اثر آخر متعلق به ابوالحسن غفاری معروف به صنیع‌الملک، عموی کمال‌الملک و بنیانگذار نخستین مدرسه نقاشی در ایران بود که به‌عنوان گران‌ترین اثر (۱۱۰ میلیون تومان) در شب اول حراج ملی مطرح شد و ۲۴۰ میلیون تومان چکش خورد.
فروش نخستین شب چهارمین حراج ملی یک میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان بود. از ۸۷ اثری که در این آیین برای فروش عرضه شده بود، ۲۹ اثر فروش نرفتند و دو اثر با نرخ ۱۰۰ و ۲۴۰ میلیون تومان به فروش رسیدند.
یکی از حاشیه‌های برگزاری چهارمین حراج ملی، همکاری نکردن با خبرنگاران و عکاسان بود و از حضور عکاسان خبرگزاری‌ها برای عکاسی جلوگیری به عمل آمد؛ آن هم در حالی که سایت حراج هیچ اطلاعات و عکسی از آثار منتشر نکرده است.
.

 


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.