صنایع و معدن مازندران

» شما به تعهدات عمل کنید آنگاه صحبت خواهیم کرد

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

حسن روحانی خطاب به امریکایی ها:

رئیس‌جمهوری گفت: زمانی که در نیویورک بودم رهبران ۴ کشور بزرگ آمدند، واسطه شدند که با رئیس‌جمهوری امریکا ملاقات کنم. این موضوع واسطه نمی‌خواهد. ما برای حرف زدن مشکلی نداریم؛ به‌شرطی که طرف ما برای حرف، قول و عهد خودش ارزش قائل باشد.

به گزارش ایرنا، حسن روحانی در جلسه معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی خطاب به امریکایی‌ها اظهار کرد: شما به تعهدات خود عمل کنید آنگاه صحبت خواهیم کرد. ما برای حرف زدن مشکل نداریم. طرف ما اگر طرفی باشد که برای حرف و قول و عهد و پیمان خود ارزش قائل باشد حرف زدن که مشکل ندارد. وی بیان کرد: ما در بخش سیاسی، افکار عمومی و حقوقی موفقیت‌های بسیار خوبی به‌دست آورده‌ایم؛ این اقدام ساده نیست که امریکا روی حرفی بایستد و کل اتحادیه اروپا در مقابل آن مقاومت کند. این یعنی پیروزی دیپلماسی و سیاست خارجی. رئیس‌جمهوری گفت: برخی فکر می‌کنند ما در برجام که مذاکره کردیم و به نتیجه رسیدیم، موفقیت بزرگی بود اما امریکایی‌ها این موفقیت‌ها را از بین بردند؛ خیر این‌طور نیست، این تفسیر اشتباه است. ما امروز این موفقیت را دست‌کم از لحاظ سیاسی داریم. همانطور که در برجام بیشتر کشورهای جهان غیر از ۲، ۳ کشور همه موافق و حامی بودند، امروز هم همه کشورهای جهان به‌استثنای چند کشور در برابر امریکا و درکنار ایران هستند؛ این موفقیت دیپلماسی ماست. رئیس‌جمهوری ادامه داد: اینکه امریکا ناچار می‌شود امروز با زبان خودش ۸ کشور را از تحریم‌های نفتی استثنا کند، در حالی که درگذشته گفته بود من صادرات نفت ایران را به صفر می‌رسانم؛ آیا این پیروزی ما و عقب‌نشینی امریکا نیست؟ شما دیدید شورای امنیتی که تشکیل داده بودند تا آخرین میخ را بر تابوت برجام بزنند چطور تبدیل به جمع بزرگ حامیان برجام شد. پس ما از لحاظ سیاسی موفق و پیروزیم. رسانه‌ها و صداوسیما باید این موفقیت را با صدای رسا اعلام کنند و مردم باید بدانند که نمایندگان و دیپلمات‌های آنها چقدر فعالیت می‌کنند و چقدر موفق بودند.

باید مسائل جناحی را کنار گذاشت
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه امریکا به‌دنبال دو هدف بیشتر نیست، اضافه کرد: امریکا می‌خواهد ایران را تضعیف و ملت ما را ناامید کند که به هیچ کدام از این اهداف نمی‌رسد؛ نه ملت ایران خسته می‌شود، نه ایران شکسته و تضعیف. ایران به قدرتمندی خودش ادامه می‌دهد و ملت ایران نیز امیدوارانه به راه خود ادامه می‌دهد. روحانی در ادامه افزود: شرط این موفقیت همان کلام همیشگی امام راحل است که تاکید می‌کردند متحد باشید و همان «وحدت کلمه» است.
وی با تاکید بر اینکه باید مسائل جناحی را کنار گذاشت، گفت: نباید هر زمان انتخاباتی برگزار می‌شود، پس از آن به‌دنبال مسائل دیگری باشیم و باتوجه به اینکه دست‌کم هر دو سال یک بار در ایران انتخابات داریم باید رفاقت را بعد از انتخابات جایگزین رقابت کنیم. رئیس‌جمهوری ادامه داد: پیش از انتخابات رقابت بین جناح‌ها عیبی ندارد اما زمانی که انتخابات به پایان رسید، باید مسائل رقابتی را کنار بگذاریم. رقابت در دنیا دموکراسی و چارچوبی دارد. حزب‌بندی هم معیاری دارد و زمانی که دولت و رئیس‌جمهوری انتخاب شد و به وزیران رای اعتماد دادند دولت برای همه است. چه خاصیتی دارد هر روز همدیگر را اذیت کنیم.
وی ادامه داد: دشمن را اذیت کنید. چکار می‌خواهیم بکنیم و دنبال چه هستیم؟

انتقاد از نظام بانکی و لزوم اصلاح
رئیس‌جمهوری با اشاره با اختلاف ناشی از رشد نقدینگی در کشور گفت: بخش اصلی این مشکلات به نظام بانکداری برمی‌گردد و اصلاح امور بانکداری از اولویت‌هاست. به گزارش صداوسیما روحانی با بیان اینکه امروز بانک‌ها گاهی به ما کمک می‌کنند و گاهی باری بر دوش‌مان می‌گذارند، افزود: همه این نقدینگی را که از آن شکایت داریم چه کسی درست می‌کند؟ ممکن بود در گذشته زمانی دولت استقراض می‌کرد یا پایه پولی را بالا می‌برد اما اکنون که این‌طور نیست و پایه پولی را بالا نمی‌بریم. رئیس‌جمهوری گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم رشد نقدینگی در پایه پولی به دولت مربوط نمی‌شود و این بانک‌ها هستند که پایه پولی را بالا می‌برند و من تاکید دارم که بانک‌های ما سالم‌سازی شوند زیرا بخش زیادی از اقتصاد ما امروز متاسفانه به بانک‌ها وابسته شده که باید این وابستگی به بازار سرمایه منتقل شود. وی با تاکید بر اینکه بانک مسئولیت سنگینی دارد و باید به ما کمک کند، گفت: بانک‌ها از یک طرف به ما خدمت می‌کنند و از طرف دیگر به مردم فشار می‌آورند. رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه وقتی گزارش ماهانه اضافه برداشت را می‌بیند برخی از این گزارش‌ها تکان‌دهنده است که در این زمینه بانک‌های خصوصی وضع‌شان بدتر است و وضع بانک‌های دولتی هم تعریفی ندارد و بانک‌های خصولتی هم داریم، افزود: اگر قرار است از منابع بانک‌ها استفاده کنیم خودمان استفاده می‌کنیم. شما کاری نکرده‌اید؛ پس‌انداز مردم را گرفته‌اید و با آن کار می‌کنید. وی گفت: به آقای دژپسند گفته‌ام نخستین کارش را اصلاح امور بانک‌ها قرار دهد. بانک‌ها باید از بنگاهداری خارج شوند. این همه سرمایه‌های منجمد برای چیست، این همه شعبه و ساختمان برای چیست؛ در هیچ جای دنیا این‌گونه نیست. وی گفت: یک رقابت ناسالم بین بانک‌ها ایجاد شده و نظارت بانک مرکزی باید به‌مراتب افزایش یابد زیرا نظارت ضعیف است.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.