صنایع و معدن مازندران

» سناریوی قمار فولادی‌ها و افزایش تنش‌ها

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

کدخبر: ۳۲۸۴۱

با آغاز هفته جاری، شاهد افزایش دوباره قیمت‌ها در بیشتر حوزه‌های فولادی، از جمله حوزه مقاطع طویل فولادی و میلگرد آجدار بودیم.

افزایش قیمت‌ها در حوزه میلگرد آجدار نسبت به چهارشنبه هفته گذشته بنا بر آخرین رصدها بین ۳۰ تا ۲۰۰تومان ادامه پیدا کرد به‌طوری‌که در نهایت در بیشتر مبادی شاهد توقف فروش بودیم و متوسط افزایش قیمت‌ها حدود ۷۰ تومان/کیلو تا پیش از توقف فروش‌ها رصد شد.
جنس این افزایش قیمت‌ها اما به سبب وضعیت فرسایشی آن، متفاوت‌تر از گذشته دیده می‌شود؛ رفتار نامتعادل و نامتعارف این روزهای بازار همراه با تغییرات چکشی و نوسان‌ پرشی تغییر قیمت‌ها، موجب افزایش بیش از پیش نارضایتی‌ها و پرخاشگری‌ها در بدنه بازار شده است. برای درک تنش موجود در بازار، تنها چند تماس تلفنی کافی است تا به عمق فاجعه‌ای که در حال رخ دادن است؛ پی برده شود. این وضعیت در واقع همان شبیه‌سازی کارزار قمار در سطح وسیع جامعه فولادی است که به سبب صدمه‌های جبران‌ناپذیر آن، حتی دین مبین اسلام هم ورود به این بازی را حرام و افراد را از آن برحذر داشته است؛ رخدادی که گروهی می‌برند و گروهی می‌بازند؛ گروهی یک شبه ره صد ساله را طی می‌کنند و گروهی سرمایه یک عمر فعالیت شرافتمندانه خود را از کف می‌دهند. سرمایه‌ای که یک عمر ذره ذره جمع شده است، یک شبه تحلیل می‌رود؛ در هر صورت، اگر برای سامان‌دهی وضعیت موجود فکری نشود، با ادامه این هرج و مرج‌ها، فساد گسترش پیدا خواهد کرد و پیامدهای آن ممکن است جبران‌ناپذیر باشد.
محمد اصفهانی / کارشناس فولاد


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.