صنایع و معدن مازندران

» روزی به نام خبرنگار، روزی به نام قلم

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

کدخبر: ۳۲۹۷۵

 قسم جلاله خداوند به قلم از آن روست که قلم به پاس امانت‌داری حق و حقوقی، حرمت دارد.

اما آیا خبرنگاران امانت‌دار سخن مردم هستند یا این نقش را در ورای طلبیدن یک حاشیه امن در سایه‌سار همان‌هایی که باید منتقدشان باشند به فراموشی سپرده‌اند؟
قلم حرمت دارد و کمی کژی در چرخشش، به‌مثابه آجری کج در دیوار اعتماد مخاطبان است که تا ثریا می‌رود.
این روزها مطالبات اقتصادی و اجتماعی مردم بر دیگر مطالبات فزونی یافته و انتظار آنها از رسانه‌ها و خبرنگاران برای انتقال حقایق زندگی آنها به متصدیان دولتی بیش از هر زمان دیگر است و ایجاد بستر لازم برای اطلاع‌رسانی به‌موقع و نزدیک به واقعیات جامعه و درد قشرهای ضعیف و متوسط به مسئولان این امر را تسهیل می‌بخشد.
بازسازی اعتماد جامعه به این قشر که مردمی‌ترین شغل را دارا هستند برای رسانه‌ها از نان شب هم واجب‌تر است. البته رسانه‌ها خود درگیر مشکلاتی هستند که هیچ تریبونی تاکنون بازگوکننده آن نبوده و تنها سالی یک روز، در روزی که به نام خبرنگار متصف است در حد گذرا به این مشکلات اشاره شده و تا سال دیگر و نمایشی دیگر از بازدیدهای روتین و بردن گل و کیک و شیرینی برای برخی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها خبری نیست.
برای آنکه رسانه‌ها و در حقیقت خبرنگاران آینه تمام‌نمای مشکلات مردم به مسئولان باشند باید رهای‌شان گذاشت و هر‌روز خط قرمز دیگری بر خطوط قرمز اطراف‌شان اضافه نکرد و وظیفه خطیر چشم و گوش بودن را به آنها سپرد.
در این صورت سازمان‌ها خود را پاسخگوی رسانه‌ها خواهند دانست. البته مقاومت‌هایی هم وجود دارد. لابی‌های قدرتمند لایه‌های ثروت و قدرت در جامعه نخواهند گذاشت گردش آزاد اطلاعات انجام شود اما دوام و بقای دولت از مسیر ایجاد امنیت شغلی به‌عنوان مهم‌ترین مطالبه خبرنگار و رفاه این قشر و همچنین تامین ملزومات رسانه و حمایت‌های دولتی می‌گذرد.

محبوبه ناطق / روزنامه نگار


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.