صنایع و معدن مازندران

» روحانی: امروز، روز امتحان همه است

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

رئیس‌جمهوری از پرتاب ۲ ماهواره به فضا در روزهای آینده خبر داد

رئیس‌جمهوری روز گذشته در جمع پرشور مردم در ورزشگاه تختی گنبد کاووس با تاکید بر اینکه با همه توان در برابر دشمن خواهیم ایستاد، گفت: شما به‌دنبال این هستید که مردم ایران را از غذا، دارو و تجهیزات محروم کنید،

اما ما با تمام دوستان خود در جهان و بیشتر همسایگان در اطراف کشور و جنوب خلیج‌فارس برادر و دوست هستیم و بهترین روابط را با آنها برقرار کرده‌ایم، به‌جز یک تا دو همسایه که آماده‌ایم مشکلات را در این زمینه حل کنیم.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه امروز روز امتحان دولت به‌تنهایی نبوده، بلکه امتحان همه است که باید در روزهای سختی در کنار هم باشند، گفت: دولت خادم، نوکر و نماینده ملت است، اما همه باید دست به‌دست هم دهیم و اشتغال با کمک دولت و ملت در کنار یکدیگر ایجاد می‌شود.

پرتاب دو ماهواره به فضا
حسن روحانی با اشاره به اینکه در روزهای پیش رو دو ماهواره به فضا پرتاب می‌کنیم، گفت: ماهواره پیام با ماهواره‌بر ساخت دانشمندان دانشگاه امیرکبیر، به‌زودی در ۶۰۰ کیلومتری مدار قرار می‌گیرد. این ماهواره می‌تواند وضعیت آب و هوا، کشاورزی، آب‌های سرزمینی و جنگل‌ها را برای کشور رصد کند و اطلاعات لازم را در ۶ نوبت که از بالای کشور عبور می‌کند، در اختیار ما قرار دهد.

۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای قشر محروم
رئیس‌جمهوری با اشاره به تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی و تاکید بر تبصره‌های ۱۴، ۱۸، ۱۹ و ۲۱، در بودجه سال آینده کشور، گفت: برای نخستین گام در تبصره ۱۴ و کمک به قشر محروم جامعه ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم. رئیس‌جمهوری با اشاره به پیش‌بینی‌های دولت در تبصره ۱۸ برای تحول در اشتغالزایی برای جوانان، گفت: در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۶۰۰ هزار شغل بیشتر ایجاد اما در عین حال بر بیکاری نیز افزوده شد. روحانی تاکید کرد: برای سال آینده تحرک وسیعی در زمینه ساخت‌وساز و مسکن ایجاد می‌شود و براساس تصویب دولت در سال ۹۸، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ازسوی وزارت راه و شهرسازی به‌وسیله توسعه‌گران برای مردم ساخته خواهد شد.

 تحول بزرگ با اینچه‌برون
روحانی همچنین به مسئله مهم برقی و دوخطه شدن راه‌آهن اینچه‌برون به گرمسار اشاره و خاطرنشان کرد: همه مراحل برای این اقدام مهم منطقه‌ای و کشوری انجام شده که اعتباری حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو معادل ۱۶ هزار میلیارد تومان برای این پروژه برای آغاز، اجرایی و عملیاتی شدن آن در نظر گرفته شده است. رئیس‌جمهوری اظهارکرد: اینچه‌برون-گرمسار کار بزرگ استانی و ملی است که می‌تواند به جای ۲میلیون تن حمل بار را تا ۱۲ میلیون تن افزایش دهد و این تحولی بزرگ در منطقه است. روحانی با اشاره به اینکه اینچه‌برون باید منطقه آزاد شود و لایحه مربوط به آن در دولت آماده شده و برای تصویب در مجلس شورای اسلامی مراحل نهایی خود را طی می‌کند، ادامه داد: منطقه آزاد اینچه‌برون تحول بزرگی برای این استان ایجاد می‌کند.

بهره‌برداری‌ها و اعتبارات استانی
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه از لحاظ خدمات بهداشتی ۲ هزار تخت بیمارستانی کافی نیست و برخی مناطق نیز از این نظر محروم هستند، گفت: در این سفر در ۴ منطقه و گرگان ساخت بیمارستان، علاوه بر بهره‌برداری از بیمارستان ۱۵۲۶ تختخوابی آغاز می‌شود که قول می‌دهم تا پایان دولت دوازدهم ۳هزار تخت بیمارستانی در این استان اضافه شود تا مردم در رفاه بیشتر قرار بگیرند. روحانی با اشاره به اهمیت امنیت جاده‌ها برای دولت و وجود ۵۲ نقطه حادثه‌خیز در این استان، گفت: اصلاح ۲۲ نقطه در حال اجرایی شدن است و به سازمان برنامه و بودجه دستور می‌دهم برای ۳۰ نقطه دیگر نیز اعتبارات لازم را اختصاص دهد. رئیس‌جمهوری با اشاره به تصویب ۶۳ طرح و پروژه برای استان گلستان در این سفر گفت: ۱۴۳۴ میلیارد تومان از بودجه عمومی، ۲۵۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه و ۱۲۱۰ میلیارد تومان نیز از بودجه نهاد‌های اجرایی با مجموع ۲۸۹۴ میلیارد تومان برای این استان در نظر گرفته شده است.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.