صنایع و معدن مازندران

» رحمانی بهترین انتخاب برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

گفت‌وگوی صمت با نمایندگان مجلس درباره وزیران پیشنهادی دولت

رئیس‌جمهوری وزیران پیشنهادی خود را در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، به همراه پیشینه و برنامه‌های کاری برای دریافت رأی اعتماد به مجلس معرفی کرد.

وی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی «فرهاد دژپسند»، برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «محمد شریعتمداری»، برای وزارت راه و شهرسازی «محمد اسلامی» و برای وزارت صنعت، معدن و تجارت «رضا رحمانی» را در نامه‌ای به‌طور رسمی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
 علی‌اصغر یوسف‌نژاد یکی از اعضای هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در این‌‌‌باره تاکید کرد: با توجه به شرایطی که در کمیسیون‌ها وجود دارد انتظار داریم کمیسیون‌ها شرایط را برای حضور وزیران آماده کنند.

رحمانی فردی مدیر و برنامه ریز است
داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه و سروستان از استان فارس در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع در گفت‌وگو با صمت درباره وزیران پیشنهادی گفت: وزیران پیشنهادی را از قبل با آنها آشنایی داشتیم مانند آقای شریعتمداری برای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آقای رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت. طبیعی است باید برنامه ۲ وزیر دیگر را نیز بررسی کرد. بعد از این بررسی‌ها می‌توانم نظر قطعی بدهم.
وی ادامه داد: اما درباره آقای رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت من شناخت خوبی درباره ایشان دارم. در دوره نهم با هم در مجلس شورای اسلامی کار کردیم و وی رئیس کمیسیون صنعت بودند. پیش از آن نیز مدیر بخش‌های مختلف صنعت و ۳ دوره هم در مجلس بوده است. در کمیسیون صنایع مجلس سمت‌های مختلف ریاست و نایب‌رئیس را طی کرده و حالا هم ۲ سال است به‌عنوان قائم‌مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت کرده است. همین‌طور معاون برنامه‌ریزی در این وزارتخانه بوده است. علاوه بر اینها او مجلس را خوب می‌شناسد و به قوانین به‌ویژه قوانین بخش صنعت تسلط خوبی دارد. فضای حاکم بر مجلس را خوب می‌شناسد. از نظر سیاسی نیروی معتدلی است.
اسماعیلی افزود: شناختی که من از ایشان دارم این است او شخصیتی برنامه‌ریز بوده و معتقد به برنامه‌ریزی است. وی اعتقاد دارد دولت باید تصدیگری را کنار بگذارد و بخش خصوصی را به میدان وارد کند.
 وی ادامه داد: او به‌شدت اعتقاد به ارتباط بین صنعت و دانشگاه دارد. اعتقاد به برنامه‌ریزی و کار براساس برنامه تدوین‌شده دارد. به اعتقاد من بهترین کسی که ممکن بود برای این وزارتخانه مطرح شود ایشان بوده است که خوشبختانه معرفی شد.
فضای مجلس هم نسبت به ایشان تا آنجا که من بررسی و برآورد کردم مثبت است. البته رأی مجلس را باید در صحن و روز رأی‌گیری دید.

مجلس شرایط خود را دارد
اسماعیلی به صمت گفت: در بحث‌های تخصصی هم که در مجلس دنبال می‌کنم بحث ارتباط صنعت با دانشگاه است. زمانی که ایشان رئیس کمیسیون صنایع بود به ابتکار آقای رحمانی کارگروهی تشکیل شد و او هم حضور فعال داشت. بعد از آن هم قائم‌مقام وزارتخانه شد، من و چند تن دیگر از نمایندگان مجلس ماموریت داشتیم که فعالیت این کارگروه را دنبال کنیم و با ایشان همکاری مثبت و مستمری را داشتیم.
وی که رئیس نظام‌‌مهندسی معدن نیز است، گفت: در بخش معدن که مغفول مانده نگاه ایشان مثبت بوده و است. ما یک نقشه راه صنایع معدنی را در دبیرخانه تعامل دولت و مجلس مصوب کردیم. این دبیرخانه بین مجلس بخش خصوصی و دولت بود. در یکی از این کمیسیون‌ها آقای دکتر رحمانی هم بودند.
 بعد از آنکه حدود ۱۰۰۰ نفر‌ ساعت روی این نقشه راه‌ کار شد، در شهریور این نقشه ابلاغ شد و خوشبختانه آقای رحمانی آنها را به‌عنوان یکی از برنامه‌های خود در وزارتخانه به مجلس ارائه کرده‌اند. به نظر من این یعنی اعتقاد داشتن به برنامه.

نظر من نسبت به رحمانی مثبت است
مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صمت درباره وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهوری گفت: من نسبت به ۲ نفر از وزیران معرفی‌شده شناخت مستقیم دارم؛ یکی رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگری محمد شریعتمداری. باید برنامه‌های ۲ وزیر دیگر را بررسی کنیم. وی ادامه داد: درباره آقای رحمانی که به‌عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی‌ شده‌اند نظر من بسیار مثبت است. به چندین دلیل؛ یکی آنکه ایشان چند سال است به‌عنوان معاون این وزارتخانه را اداره می‌کند. دلیل دیگر آنکه چند دوره در مجلس نیز حضور داشته و به اعتقاد من انتخاب خوبی است. درباره ۲ وزیر پیشنهادی دیگر هم باید برنامه‌های آنها را در مجلس بررسی کرد و اهداف آنها را مطالعه کنیم و نظر بدهیم. لاهوتی افزود: نکته بعدی جابه‌جایی آقای شریعتمداری به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.
به دلیل سابقه و تجربه ایشان در وزارت بازرگانی معتقدم گزینه مناسبی را رئیس‌جمهوری معرفی کرده‌اند زیرا بازرگانی به رفاه و معیشت مردم نزدیک است و ایشان می‌تواند به این دلیل در پست جدید موفق باشد.

باید برنامه‌های وزیران پیشنهادی را دید
بشیر خالقی نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان نیز در گفت‌وگو با صمت گفت: وزیران پیشنهادی باید برنامه‌های خود را در مجلس به گروه‌های تخصصی و نمایندگان مجلس ارائه دهند و بتوانند نظر نمایندگان را نسبت به اهداف و برنامه‌های خود جلب کنند.
وی افزود: من به‌شخصه درحال‌حاضر نظر خاصی نسبت به هیچ‌یک از این آقایان ندارم، ابتدا باید برنامه و اهداف آنها را در کمیسیون‌ها و سپس در جمع نمایندگان بررسی کنیم.
 نمایندگان مجلس باید به جمع‌بندی برسند و این امر نیازمند بحث و گفت‌وگو با این عزیزان است. وی گفت: باید صبر کرد و نظر نهایی را در روز رأی‌گیری دید.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.