صنایع و معدن مازندران

» توصیه‌هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

روابط دوستانه به دو صورت کوتاه و بلندمدت تقسیم می‌شوند؛

به‌طور معمول روابط بلندمدت با گذشت زمان با مسائل جدید اما به‌ظاهر غیرقابل حل روبه‌رو می‌شوند که به‌تدریج رابطه دوستانه را تخریب می‌کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از سایکوسنترال، برای بهبود روابط دوستانه باید در بعضی موارد اعتقادات شخصی را کنار گذاشت و همه چیز را از دریچه ذهن دوست خود نگاه کرد. در ادامه به جای قضاوت باید پذیرش واقعیت را یاد بگیریم و در گام بعد به جای توجه به انتخابات پیش‌رو تنها علایق مشترک را پیدا کنیم.

تعریف و تمجید
از دوست خود هرچند اندک تعریف کنید. به‌طور حتم لازم نیست دوست شما کاملا مطابق میل شما عمل کند، بلکه تنها باتوجه به نقاط مشترک در رابطه دوستی، نقاط روشن را پیدا و از آنها تعریف کنید.
با تمجید از دوستان‌تان فرصت ایجاد مکالمات منجر به رشد را فراهم کنید تا در کنار این فرصت انتقادهای خود را نیز بیان کنید.

گوش کردن
به سخنان دوست خود گوش دهید؛ هرچند که می‌دانید تکراری است. تنها با خوب گوش کردن است که می‌توانید ابعاد مشکلات موجود در رابطه را بشناسید و زمینه رفع کردن آنها را فراهم کنید.
در واقع با مهارت خوب گوش کردن است که دوست شما متوجه می‌شود به او توجه دارید و او نیز در ادامه سعی می‌کند این رفتار را از شما فرا بگیرد.

بخشیدن
بخشیدن یک هنر است که این هنر تنها فراموش کردن درد و رنج نیست، بلکه بخشیدن، هنر رها کردن احساس درد و رنج ناشی از یک رویداد تلخ است.تنها با بخشیدن است که می‌توان آن را به دیگران آموزش داد؛ پس شما نخستین نفری باشید که به این مهارت دست پیدا می‌کنید.

یاد بگیرید
درباره رفتار دیگران و خاستگاه این رفتارها تحقیق و مطالعه کنید. به جای توجه به گمانه‌ها با مطالعه شخصیت و واکنش‌های طرف مقابل سعی کنید او را بهتر درک کنید.

امیدوار باشید
توقعات خود را از دوست‌تان که بیشتر براساس شخصیت، رفتار و احساساتش است، کنار بگذارید یا تغییر دهید. در واقع با کنار گذاشتن توقعات از دیگران می‌توانید زمینه لازم برای رشد خود را فراهم کنید.
امید یک نیروی قدرتمند برای رشد و تعالی انسان است، اما باید به این نکته دست یافت که برخی افراد از تغییر گریزان هستند.

سپاسگزار باشید
سعی کنید همواره حق‌شناس باشید، چراکه تنها با داشتن این عادت است که می‌توانید به دوست خود نشان دهید که کار او در شرایط سخت برای شما قابل‌توجه بوده است.
مهم‌ترین مسئله درباره سپاسگزاری، مسری بودن آن است. در واقع دوست شما با دیدن این رفتار شما یاد می‌گیرد که چگونه ویژگی‌های مثبت شما را شناسایی کند.

اهداف را بشناسید
باتوجه به روش‌های مطرح شده در پایان باید بدانید شناخت اهداف در یک رابطه دوستانه بسیار دارای اهمیت است. بدون شناخت اهداف و بلندپروازی برای رسیدن به آنها، انگیزه انسان از بین می‌رود؛ بنابراین اهداف مشترک باید شناسایی و تشویق شوند.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.