صنایع و معدن مازندران

» تعمیم‌ها و قضاوت‌ها چه اندازه درست است؟

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

کدخبر: ۳۳۴۵۰

 این روزها که بازار خرده‌گیری و انتقاد و تخریب دولت «سکه» است و از رسانه‌های صوتی و تصویری داخلی و خارجی و تریبون‌های خاص و فضای مجازی و حقیقی در این زمینه، چیزی کم نمی‌گذارند و پر و پیمان عمل می‌کنند تا مبادا مدیون خلایق شوند، تعبیر «دولت سنگدل» تعجبی را برنمی‌انگیزد؛

به‌ویژه آنکه در همین روزگار رئیس دولت در «نماز عید فطر» ازسوی مجری تحقیر و تهدید می‌شود و در «فیضیه» تهدید به قتل و… اطلاق «جامعه بی‌رحم» نیز از همان مقوله است.
سخن این نیست که «دولت» و «جامعه» بدون انتقاد و دارای جمیع فضائل و کمالات و خوبی‌ها هستند، سخن آن است که دادن صفت «سنگدل» به دولت و «بی‌رحم» به جامعه، تا چه اندازه منصفانه و از روی دقت و مطالعه، بوده است؟
این نوع تعبیرها را در تاریخ صد‌ساله میهن فراوان می‌توان یافت و رهروان و پیروان خاص خود را داشته و خواهد داشت.
اما رویکرد دیگری هم وجود داشته و دارد و آن عبارت است از خدمتگزاری و نیکی‌رسانی در هر شرایط بدون مزد و منت، امید دادن و تجلیل از خوبی‌های کوچک فردفرد ایرانیان و دعوت مستمر به خیر و خوبی. رهروان این راه نیز فراوان بوده و هستند و اگر ایران پرفرازوفرود امروز در جهان، وجود و حضور دارد، به یمن بودن چنین فرزندان بزرگوار است.
آیا چشمان ما از دیدن تلاش‌ها و فداکاری‌های انبوه ایرانیانی که در گوشه و کنار، در اینجا و آنجا، در دولت و مجلس و دانشگاه و مدرسه و صحنه تولید و خدمات و نهادهای مدنی و روستا و بیمارستان و آزمایشگاه و عرصه فرهنگ و ادب و هنر نابیناست و جز زشتی و پلشتی چیز دیگر نمی‌بیند؟
از همه اینها گذشته، ما که همه را با یک چوب می‌رانیم، خود کجای ماجرا ایستاده‌ایم؟ خود چه گلی بر سر ملت نهاده‌ایم؟
اندکی آرام‌تر و با دقت بیشتری سخن بگوییم و بنویسیم! سعی کنیم نوشته‌های ما با تبلیغات مخرب بی‌بی‌سی و «روزنامه توپخانه» متفاوت باشد!
گزاف نیست اگر گفته شود امروز مخرب‌ترین بلایی که ما گرفتار آن هستیم، نه اقتصادی و نه سیاسی، بلکه همین سیاه‌نمایی‌ها و یأس‌پراکنی‌ها و دامن زدن به انفعال‌هاست! از دکتر فرهاد میثمی یاد بگیریم که در نوشته‌ای از محبس به شمارش توفیقات جامعه مدنی پرداخت و از دستاوردها گفت. ما نیز اگر دلسوز خود و خانواده و ایران و ایرانی هستیم بکوشیم تا بر این دستاوردهای مثبت بیفزاییم و از آلام بکاهیم.
محمد ترکمان / کارشناس ارشد تاریخ معاصر ایران


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.