صنایع و معدن مازندران

» تحقق اشتغال با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

استاندار فارس تاکید کرد

گروه استان‌ها: استاندار فارس بر لزوم تحقق اشتغال با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی فعال در این استان از سوی فرمانداران شهرستان‌های مختلف با هدف ایجاد حداقل ۷ هزار شغل تا پایان امسال تاکید کرد.

 به گزارش صمت به نقل از استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی با اشاره به وجود بیش از ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی فعال در این استان، فرمانداران را مکلف کرد پس از تهیه فهرست این بنگاه‌ها با رایزنی و تعامل در قالب یک کارگروه، زمینه ایجاد اشتغال افراد در این مراکز را فراهم کنند. وی که در جمع فرمانداران شهرستان‌های فارس سخن می‌گفت، افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه، اولویت همه باید اشتغالزایی برای جوانان به‌ویژه قشر تحصیلکرده بیکار باشد.
رحیمی تاکید کرد: جلب و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و توجه به سرمایه‌گذاران یکی از مهم‌ترین زمینه‌های ایجاد اشتغال است. استاندار فارس تصریح کرد: با استفاده از تنها ۱۰درصد از کل ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی فعال در فارس، امکان ایجاد بیش از ۷ هزار شغل در سراسر استان تا پایان امسال وجود دارد.
رحیمی با بیان اینکه نرخ ۸.۷درصد بیکاری استان که در سال‌های گذشته روندی کاهشی داشته و امروز نیز کمتر از میانگین بیکاری کشوری است، آماری امیدوارکننده و مطلوب به‌شمار می‌رود، گفت: در کنار این آمار که با درنظر گرفتن شاخص‌های خاصی به‌دست می‌آید، باید هریک از فرمانداران نام افرادی که با پیگیری و همراهی آنها در شهرستان مربوط مشغول به کار شده‌اند را ارائه کنند. نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین تاکید کرد: مشوق‌ها و همکاری‌های لازم در راستای تسهیل امور بنگاه‌های اقتصادی که در این زمینه همکاری می‌کنند، در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.

مدیریت منابع آب
استاندار فارس مدیریت منابع آب را از دیگر اولویت‌های مهم استان برشمرد و افزود: جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز، کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های مجاز، توسعه آبیاری‌های نوین همچون آبیاری زیرفشار و زیر سطحی، توسعه و ترویج کاشت گیاهان کم‌آب‌بر و جایگزینی گیاهانی که بازدهی اقتصادی مناسبی دارند، با همکاری فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها در دستور کار قرار گیرد.

توجه ویژه به ایجاد امنیت
رحیمی امنیت را مهم‌ترین مولفه ایجاد آسایش در جامعه دانست و بر لزوم همکاری هرچه بیشتر فرمانداری‌ها با نیروی انتظامی، مجموعه نهاد قضایی و سایر سازمان‌های امنیتی تاکید کرد.
وی با تاکید بر اینکه ورود نهادهای نظارتی به زاویه‌های پنهان و آشکار فعالیت نهاد‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و… مجاز، واجب و قابل‌قبول است، عنوان کرد: این امر زمینه‌ساز ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولان، جلوگیری از رخدادهای احتمالی نامناسب و صیانت از مدیران تلاشگر خواهد شد.
وی از فرمانداران خواست ارتباط و تعامل صمیمانه با مردم را مدنظر قرار داده و انتقادها و مطالبات آنها را بشنوند و صادقانه به تشریح شرایط بپردازند. استاندار فارس با تاکید بر لزوم توانمندسازی کارکنان فرمانداری‌ها، ارتباط مستمر و تعامل مثبت با ائمه جمعه، تامین رفاه کارکنان فرمانداری‌ها، افزایش بانوان در پست‌های مدیریتی، آمادگی برای سفرهای نوروزی در استان را نیز موردتاکید قرار داد. رحیمی همچنین با اشاره به نزدیک شدن ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به تلاش‌های ناکام دشمنان برای خدشه‌ وارد کردن به این جشن‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقایسه این دستاوردها در حوزه‌های مختلف با پیش از انقلاب در دستور کار همه فرمانداران قرار گیرد.

هماهنگی و انسجام، کلید توسعه
عنایت‌الله رحیمی همچنین در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری شیراز، با تاکید براینکه مدیریت ارشد فارس همکاری و همراهی لازم را با مجموعه شهرداری شیراز خواهد داشت، گفت: برطرف کردن نیازهای شهرداری به معنی تسهیل در خدمت‌رسانی به شهروندان است. رحیمی با تاکید بر وجود نگاه حمایتی نسبت به تمام شهرداری‌ها در استان فارس گفت: در استان فارس هم‌اینک ۱۱۰ شهر وجود دارد که همه آنها نیازمند حمایت حاکمیت است. وی با بیان اینکه نگاه مدیریت ارشد استان فارس به آینده است و ورق زدن گذشته جایگاهی ندارد، گفت: با توجه به اینکه ۵۰درصد جمعیت استان فارس در شیراز زندگی می‌کنند، در مدیریت شهری این کلانشهر باید با تئوری و نظر وارد عمل شویم و اقدامات موثری انجام دهیم که نتیجه آن برای مردم ملموس باشد.
استاندار فارس با بیان اینکه توفیق شهرداری شیراز به عنوان بخشی از بدنه مدیریتی استان در انجام وظایف و خدمات‌رسانی به‌منزله موفقیت مدیریت ارشد استان است، بر دوسویه بودن همراهی و تعامل تاکید کرد. وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در شهرداری شیراز، این اقدامات را موثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد شورای شهر شیراز اقدامات مناسبی به‌ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی انجام شده است که امیدواریم بیش‌ازپیش ادامه یابد. رحیمی بر لزوم طراحی و اجرای پروژه‌های شاخص در شهر شیراز تاکید و اضافه کرد: به‌نتیجه رسیدن طرح محور عرفان و ساماندهی رودخانه خشک، نمونه‌هایی از این‌گونه پروژه‌های شاخص و قابل‌آدرس‌دهی است که می‌تواند در تاریخ شهر شیراز ماندگار شود.

اهمیت بافت‌های تاریخی فرهنگی
استاندار فارس همچنین با اشاره به اهمیت بافت تاریخی فرهنگی در شیراز یادآور شد: اقدامات موثر در این بافت ارزشمند علاوه‌بر ایجاد زمینه رونق اقتصادی در شهر، سبب پایداری مولفه‌های مختلف فیزیکی، فرهنگی، اجتماعی و… خواهد شد. رحیمی با بیان اینکه بیکاری قشر تحصیلکرده و جوان از معضلات و دغدغه‌های اصلی حال حاضر در جامعه است، افزود: بافت تاریخی شیراز ظرفیت ایجاد بنگاه‌های مبتنی بر اقتصاد خلاق را دارد و می‌تواند بخشی از دغدغه اشتغال را ضمن دستیابی به هدف احیای زندگی در بافت تاریخی محقق کند. وی با اشاره به شرایط سخت کنونی و مشکلات ایجاد شده در حوزه‌های اقتصادی همچون ارز تاکید کرد: هنر مدیریت در شرایط سخت نمایان می‌شود بنابراین سختی‌ها را باید بپذیریم و برای برون‌رفت از آنها برنامه‌ریزی کنیم. استاندار فارس از مدیران شهرداری شیراز خواست با پرهیز از حاشیه‌ها و پرداختن به موضوع‌های اصلی به‌سوی ساختن آینده‌ای بهتر برای شیراز گام بردارند.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.