صنایع و معدن مازندران

» باید به سمت استفاده از انرژی‌های پاک حرکت کرد

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

کدخبر: ۳۲۷۳۰

بهمن راعی: بــاتوجه به کاهش بارش‌ها، افزایش دمای هوا و به‌دنبال آن استفاده مشترکان از پمپ‌های آب و افزایش ۵درصدی مصرف مشترکان از برق، هر سال باید سیاست‌گذاری با شرایط متفاوتی انجام و سازکارهای برق‌رسانی دیگری فراهم شود که یکی از این سازکارها اســتفاده از پنل‌های خورشیدی است.

به گزارش صمت از اصفهان مدیر امور برق جنوب شرق اصفهان با بیان این مطلب گفت: امور برق جنوب شرق با وسعت ۲۵۵ کیلومتر که برق‌رسانی بیش از ۱۲۰ هزار مشــترک را برعهده دارد، در ســال ۹۶ بیش از ۴هزارو۵۹ انشعاب جدید جذب کرده است.
مهران نصر با بیان اینکه نزدیک ۱۱۵ کیلووات انرژی خورشیدی ازسوی مشترکان در مدار قرار گرفته که بزرگترین آن مزرعه خورشیدی سالن اجلاس است، افزود: فــناوری P.V.T که به‌طور همزمان برق و حرارت را تولید می‌کند، فناوری جدیدی است که در تکمیل انرژی‌های خورشیدی مورد اســتفاده قرار می‌گیرد.
وی درباره هوشمندسازی ناوگان اتفاقات و عملیات شرکت توزیع برق گفت: ناوگان «اتفاقات و عملیات» شرکت توزیع برق به سامانه هوشمند AVL مجهز شده که امکان رهگیری خودروهای عملیات و اتفاقات را در هر لحظه فراهم کرده اســت.
مدیر امور برق جنوب شرق اصفهان توضیح داد: از مزایای این سامانه می‌توان اعزام به‌موقع گروه به محل حادثه، سرعت‌بخشــی رفع عیب در شــبکه، کاهش زمان خاموشی‌ و افزایش رضایتمندی مشــترکان را عنوان کــرد.
او در ادامه از اجرای طرح جامع اتوماسیون شبکه یا مدیریت شبکه هوشمند شرکت به‌عنوان یکــی از فناوری‌های روز جهان نام برد و افزود: در این راســتا ۱۰۰ دستگاه کلید قطع‌کننده یا سکســیونر گازی برای ۵ سال آینده پیش‌بینی شــده که تاکنون ۵ پســت زمینی مجهز به اتوماسیون و سکســیونر هوایی در مدار قرارگرفته است. همچنین ۱۶ دستگاه سکسیونر هوایی به ارزش ۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال در سال گذشته در محدوده شرکت توزیع برق منطقه جنوب شرق شهرستان اصفهان نصب شده و آماده بهره‌برداری است.
نصر با اشــاره به پروژه‌های روشــنایی معابر به‌عنوان یکــی از پروژه‌های اولویت‌دار شرکت گفت: ساخت ۱۳ کیلومتر شبکه روشنایی در شهر بهارستان با هزینه‌ای بیش از ۱۵ میلیارد ریال و ساخت ۵/۲ کیلومتر شــبکه روشنایی منطقه مسکونی پادگان شهید وطن‌پور با هزینه‌ای پیش از ۶۱۱ میلیون ریال بخشی از فعالیت‌های شرکت برای تامین روشنایی معابر اســت.
در ادامه این نشست مدیــر دفتر مدیریت مصرف شــرکت توزیع برق شهرســتان اصفهان با بیان اینکه در امسال محدودیت تولید برق در نیروگاه‌های برقابی را شاهد هستیم، گفت: پیش از این عنوان کرده بودیم که با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی می‌توانیم تابستان را با کمترین تنش و خاموشــی پشت سربگذاریم اما در شرایط فعلی درصورتی‌که شــهروندان صرفه‌جویــی ۵ درصدی هم داشــته باشــند، می‌توانیم تابســتان را با کمترین میزان خاموشی سپری کنیم.
محمدمهدی عســگری تاکید کرد: موضوع کاربردی و تاثیرگذار اســتفاده از دیزل ژنراتور بــرای مراکز درمانی و خدماتی برای تولید برق ضروری اســت، درحالی که این موضوع مغفول مانده اســت.
عسگری اضافه کرد: در شهرستان اصفهان ۴۲۰ نقطه شناسایی شده‌اند که باید دیزل ژنراتور داشــته باشــند.
از این تعداد حدود ۲۵۰ نقطه دیزل دارند و بقیه نیازمند تامین دیزل هســتند.
او صرفه‌جویی در مصرف انرژی در اداره‌ها را بااهمیت دانســت و گفت: رئیس‌جمهوری چندی پیــش اعلام کرده بودند که باید ۲۰ درصد انرژی مصرفی ســاختمان‌های اداری دولتی ازسوی خود اداره‌ها تولید شود. مدیر روابط عمومی شــرکت توزیع برق شهرستان اصفهان نیز در ادامه این نشســت گفت: برای جلوگیری از خاموشی‌های گسترده صرفه‌جویی تنها گزینه‌ای است که پیش روی شهروندان قرار دارد.
محمدعلــی اکبری با بیان اینکه ســاعت‌های اوج مصرف برق در فصل تابســتان بین ساعت ۱۲ تا ۱۶ اســت، گفت: برای پایداری جریان برق در شبکه کشوری باید تعادل میان تولید و توزیع برقرار باشــد و چنانچه مصرف برق از تولید آن بیشتر شود خاموشی دور از انتظار نیست.
همچنین مدیــر امور دیســپاچینگ و فوریت‌های امور برق شهرســتان اصفهان گفت: از ســال ۹۳ به ازای هر مشــترک ۱۰۰۰ دقیقه خاموشی در سال اعمال شده که این رقم درحال‌حاضر به کمتر از ۲۴۰ دقیقه کاهش پیدا کرده است. مهرداد فرجی اضافه کرد: شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان دراطلاع‌رسانی در زمینه خاموشی‌ها جزو ۵ استان پیشرو در کشور است.

 

 


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.