صنایع و معدن مازندران

» اقبال بلـند صنعت با «رحمانی»

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صمت پیش‌بینی کردند

گروه مجلس: یکشنبه گذشته رئیس‌جمهوری وزیران پیشنهادی خود را در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، به همراه پیشینه و برنامه‌های کاری برای دریافت رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

او «فرهاد دژپسند» را برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، «محمد شریعتمداری» را برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد اسلامی» را برای وزارت راه و شهرسازی و «رضا رحمانی» را برای وزارت صنعت، معدن، تجارت در نامه‌ای به هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.براساس اعلام علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات‌رئیسه مجلس شنبه آینده ۵( آبان) جلسه رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت برگزار خواهد شد. از همان روز بحث و گفت‌وگو درباره برنامه و اهداف وزیران پیشنهادی در بین نمایندگان مجلس آغاز شد. در کمیسیون‌های تخصصی برای وزیران پیشنهادی جلسه معارفه برگزار شد تا نمایندگان در این نشست‌ها با برنامه‌ها و اهداف آنها آشنا شوند و شناخت بیشتری نسبت به این افراد به‌دست آورند. به همین دلیل صمت نظر برخی نمایندگان را نسبت به وزیران معرفی‌شده جویا شد که در ادامه آمده است.
ضیاالله اعزازی ملکی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش‌و تحقیقات به صمت گفت: آقای رحمانی دوست قدیمی ما است و چون از سال‌های قبل او را می‌شناسم، به او رأی می‌دهم. تجربه و پیشینه او مهم است و سابقه کاری او هم برای پستی که معرفی‌ شده سنخیت دارد.
وی درباره محمد شریعتمداری که برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی ‌شده است، گفت: باید صبر کرد و دید که چه خواهد شد. برنامه‌های او برای وزارتخانه را باید دید.در حال حاظر نسبت به سایر وزیران معرفی‌شده نظری ندارم و هنوز تصمیمی نگرفته‌ام. باید برنامه‌های آنها را ببینم.
حسن لطفی نماینده مردم رزن از استان همدان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز پس از طرح پرسش صمت درباره وزیران پیشنهادی گفت: مجلس شورای اسلامی بعد از معرفی وزیران نیازمند بررسی بیشتری است تا برنامه‌ها و اهداف افراد را بشناسد ولی من با توجه به شناختی که نسبت به پیشینه آقای رحمانی دارم ‌اکنون می‌توانم اظهارنظر کنم.
لطفی ادامه داد: آقای رحمانی پیشینه خوب و ارزشمندی در کمیسیون صنایع مجلس و همین‌طور پیشینه اجرایی در دولت دارد. همه این عوامل باعث شده من به به این جمع‌بندی برسم که او بهترین گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است اما نسبت به سایر وزیران معرفی‌شده ترجیح می‌دهم بعد از بررسی برنامه و اهداف آنها اظهارنظر کنم.
نماینده دیگری که با صمت گفت‌وگو کرد معصومه آقاپورعلیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی بود.
 او که عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز است، بعد از طرح پرسش صمت درباره وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهوری گفت: من فقط درباره آقای رحمانی صحبت می‌کنم. به‌شخصه از آقای رحمانی حمایت کامل می‌کنم. و امید دارم که از صحن علنی رأی بالایی بگیرد. ایشان گزینه خوبی برای این وزارتخانه است چون ۳ دوره نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع مجلس هم بوده‌ است.
با توجه به این موارد ایشان می‌تواند یک مخزن تجربه و پلی برای همراهی بین مجلس و دولت باشد.
وی ادامه داد: رضا رحمانی با توجه به پیشینه خوبی که در کمیسیون صنایع داشته و ۲ بحران کشور را در ۳ دوره نمایندگی خود تجربه کرده است، به‌طورقطع توانایی و شناخت خوبی نسبت به مسائل کشور دارد. به نظر من رحمانی با توجه به پیشینه خود یک سرمایه نمادین در صحن علنی مجلس دارد و به خاطر همین سرمایه نمادین و حمایت مجلس، حضور او باعث آرامش بازار، صنایع و تولیدکنندگان شود.
آقاپورعلیشاهی افزود: نام ایشان خودبه‌خود آرامش می‌آورد. مردم باید به یک شخصی امید داشته باشند یا از گروهی پیروی کنند. رضا رحمانی خوشبختانه از افرادی است که حمایت صنعتگران و تولیدکنندگان را دارد و نام او به‌تنهایی باعث چرخش چرخ صنعت و اقتصاد کشور می‌شود. وی اظهارنظر درباره سایر وزیران پیشنهادی را به مطالعه برنامه آنها موکول کرد.
آخرین نماینده‌ای که موفق به گفت‌وگو با او شدیم اسداله قره‌خانی الوستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول از استان گلستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی بود.
وی در پاسخ به پرسش ما مبنی بر اینکه وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهوری را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: من درباره سایر وزیران معرفی‌شده اظهارنظر نمی‌کنم تا برنامه‌های آنها را ببینم اما درباره رضا رحمانی باید بگویم من چند دوره با ایشان در مجلس همکار بودم و به دلایل مختلف گزینه مناسبی بوده است. نخست قبل از اینکه به مجلس بیاید، مدیر تراکتورسازی تبریز بود که یک واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و ملی است. بعد هم از همان شهر به‌عنوان نماینده انتخاب‌ شده که نشان‌دهنده رضایت کارکنان آن واحد صنعتی و مردم آن شهر از مدیریت و عملکرد منطقه‌ای او بوده است.
قره‌خانی الوستانی ادامه داد: در مجلس او عضو، نایب‌رئیس و رئیس کمیسیون صنایع مجلس بوده است. عملکرد خوبی داشته و تصویر و گزارش‌های شاخصی را از بخش صنعت به مجلس ارائه کرده بود. همه این موارد باعث شده بود که کمیسیون ایشان موفق باشد. به سبب نظرات کارشناسی و بی‌طرفانه او محل رجوع نمایندگان بود و نظر او برای سایر نمایندگان مجلس ملاک تصمیم‌گیری بود.
وی افزود: بعد از مجلس هم در وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. او در سیاست‌گذاری‌های کلان صنعت حضور داشته و ما نظرات و دیدگاه‌های او را دیدیم و تایید ‌کردیم. نکته مهم دیگر درباره ایشان آن است که بدنه وزارتخانه او را می‌شناسند. او مباحث قانون‌گذاری این وزارتخانه را می‌داند. پیشینه این قوانین، نقطه‌ضعف آنها و قوانین را می‌داند. قوانین مزاحم و ناکارآمد را می‌شناسد.
وی در پایان تاکید کرد: مهم‌تر اینکه مجلس او را قبول دارد و پذیرفته است، به همین خاطر بهتر می‌توانند با او تعامل داشته باشند تا وزارتخانه را از این شرایط نامطلوب خارج کنند. از طرفی هم امید داریم با وزارت رحمانی در آینده نزدیک شاهد تحرک و چابکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و تولیدکنندگان و تاجران باشیم.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.