صنایع و معدن مازندران

» ارائه الکترونیکی خدمات برق در افق ۱۴۰۵

سلام خدمت مخاطبين سایت صنایع و معدن مازندران اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان مطرح کرد

بهمن راعی: مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان با اشاره به چشم‌انداز این شرکت در سال ۱۴۰۵ گفت: ارائه الکترونیکی خدمات برابر با ۱۰۰درصد، فوت و نقص عضو برابر با صفر و خاموشی حداکثر ۳۰ دقیقه در سال برای هر مشترک ازجمله اهداف این چشم‌انداز است.

به گزارش صمت از اصفهان، ایرج مصیب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: محدوده جغرافیایی امور برق جنوب غرب حدود ۹۳ کیلومتر مربع را از لحاظ وسعت شامل می‌شود و ۱۴۳ هزار و ۲۴۱ مشترک دارد که از این تعداد ۱۳۱ هزار و ۱۰۳ مشترک تک فاز و ۱۱ هزار و ۲۰۴ مشترک ۳ فاز و همچنین ۹۳۴ مشترک دیماند هستند، به عبارتی ۱۲درصد از کل مشترکان شرکت توزیع برق اصفهان به این امور اختصاص دارد. مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان در ادامه با اشاره به تاسیسات زیر بار این امور افزود: ۷۱۱ دستگاه پست و ترانسفورماتور زمینی و هوایی و ۲۹۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی و هوایی و ۸۴۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی و هوایی برق‌رسانی پایدار و مطمئن را به مشترکان و شهروندان این منطقه ارائه می‌کند؛ یکی از ارکان اصلی و اولویت‌های اساسی این امور ظرفیت‌سازی برای مشترکان جدید است و ۲ هزار مشترک جدید امسال برق‌دار شده‌اند.

استفاده از انواع انرژی‌های نو
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اصفهان پایتخت فرهنگ و هنر کشور است، استفاده از انواع انرژی‌های نو می‌تواند این شهر را به عنوان الگو و آینه تمام‌نمای دیگر شهرها قرار دهد و مردم این شهر می‌توانند با سرمایه‌گذاری در استفاده از این انرژی‌ها راه پیشرفت و تعالی مدیریت بهینه انرژی را به منصه ظهور برسانند و به نیازهای روزمره خود در حوزه‌های عمومی، صنعتی، خانگی، کشاورزی و تجاری پاسخ مثبت و اصولی دهند. مصیب در ادامه گفت: آمار مشترکان برق خانگی در این امور ۸۰درصد، مشترکان عمومی ۶درصد، صنعتی و کشاورزی ۰.۲درصد، سایر مصارف ۱۳.۸درصد است؛ میزان مصرف برق در مشترکان خانگی ۵۱.۱درصد، عمومی ۲۷.۸درصد، کشاورزی و صنعتی ۴درصد، روشنایی معابر ۱.۹درصد و سایر مصارف ۱۵.۲درصد بوده است. مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان اضافه کرد: امسال مشارکت مردم در ساخت سامانه برق خورشیدی تا قدرت ۱۰۰کیلووات جلب شده است و تاکنون ۶ مشترک این سامانه را به کار گرفته و درآمد حاصل از این انرژی را ۲ماه یک‌بار بازیافت می‌کنند.

اهداف طرح
وی با اشاره به اهداف این امور مطرح کرد: افزایش ظرفیت شبکه برای پذیرش انشعابات جدید، کاهش خاموشی‌ها، کاهش تلفات انرژی الکتریکی، ایجاد تعادل بار در شبکه‌های فشار متوسط و فشار ضعیف، افزایش قابلیت مانور، استفاده از فناوری‌های نوین، روشنایی معابر، ارتقای کیفیت توان، توسعه فیدر، زیبایی و مبلمان شهری، کاهش انرژی توزیع نشده و تعمیرات و نگهداری شبکه و پست اهدافی است که با اجرای ۳۹۰ پروژه عمرانی و تعمیراتی با اعتباری افزون‌بر ۸ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ محقق شده است. مصیب تصریح کرد: با اجرای این پروژه‌ها تاکنون نیرورسانی به ۲ هزار مشترک جدید، ساخت ساختمان ۸ باب پست، تجهیز ۷ دستگاه پست زمینی و هوایی، ساخت ۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی (توسعه و بهینه)، ساخت ۸ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی با کابل خودنگهدار (توسعه و بهینه)، ساخت ۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی، ساخت ۶ کیلومتر شبکه روشنایی معابر با نصب ۳۹۰ دستگاه چراغ، تعمیرات در ۹۸کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، تعویض ۲۰۰ اصله پایه فرسوده و در حریم، سرویس ۲۶۰ دستگاه پست زمینی و تعویض ۲۵۰۰ لامپ سوخته و متعلقات آن به مبلغ ۸ میلیارد تومان اجرا شده است.

طرح جامع توسعه فیدر
مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان با اشاره به طرح جامع توسعه فیدر در امور برق جنوب غرب مطرح کرد: امور برق جنوب غرب در راستای متعادل‌سازی بار و نیز نیرورسانی به مشترکان جدید، طرح جامع توسعه فیدر شبکه فشار متوسط را در دستور کار خود قرار داده است؛ امسال با تجهیز پست فوق‌توزیع شهید وطن‌پور (سیتی‌سنتر) و فیدرگیری این امور از پست یادشده با متراژ هزار و ۵۰۰ متر شبکه دومداره و هزینه ۵۵۰ میلیون تومانی درجهت ایجاد قابلیت مانور، کاهش خاموشی و قابلیت اطمینان فیدرهای تغذیه‌کننده سپاهان‌شهر که به شکل شعاعی (از یک سو تغذیه) ساخته شده بودند، برقرار شد. مصیب در ادامه به بیان طرح‌های آینده در سرفصل توسعه فیدر پرداخت و عنوان کرد: با توجه به اینکه پست‌های فوق توزیع شفق (در بلوار شفق) و پاکدل (جنب پارک صفه اصفهان) در سال آینده تجهیز می‌شود و به بهره‌برداری خواهند رسید، طرح جامع فیدرگیری از پست‌های عنوان شده در دستور کار امور جنوب غرب قرار گرفته است و مبلغ اجرای پروژه‌های یادشده نیز حدود ۶ میلیارد تومان است. مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان با اشاره به تجهیز یک پست زمینی کی‌وی‌ای۵۰۰ در پل وحید توضیح داد: افزایش قابلیت مانور شبکه فشار متوسط، خارج کردن ۳ پست زمینی از حالت شعاعی، تجهیز پست با قابلیت مانور دو فیدر، برکناری پست کیوسکی فرسوده موجود در زیر پل وحید و برق‌رسانی به متقاضیان جدید از مزایای اجرای این پروژه است. وی همچنین به کابل‌کشی فشار متوسط زمینی در باغ فردوس اشاره و بیان کرد: امور برق جنوب غرب در راستای افزایش قابلیت مانور، بهینه‌سازی و رفع حریم شبکه فرسوده فشار متوسط هوایی با مقطع پایین، با بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه اقدام به ساخت ۴۶۰ متر شبکه فشار متوسط زمینی و برکناری ۵۰۰ متر شبکه فشار متوسط هوایی در حریم فرسوده کرده است. امور برق جنوب غرب همچنین در راستای رفع حریم، کاهش خاموشی و تقویت شبکه فرسوده فشار متوسط هوایی با مقطع پایین، اقدام به تقویت شبکه در حریم خیابان رودکی کرده است.

قابلیت «قرائت از راه دور»
مصیب از نصب لوازم اندازه‌گیری با قابلیت «قرائت از راه دور» در مجتمع مسکونی ۲۲۰ میلاد نور خبر داد و اذعان کرد: امور برق جنوب غرب همچنین در راستای نیرورسانی به مشترکان و متعادل‌سازی بار فیدرهای فشار ضعیف با هزینه‌ افزون‌بر ۳۷۰ میلیون تومان به تجهیز پست زمینی کامپکت در خیابان حکیم نظامی پرداخته است. تجهیز پست زمینی در بلوار شفق جنب بازار کوثر با هزینه‌ای افزون‌بر ۲۸۰ میلیون تومان و طرح جامع روشنایی معابر در امور برق جنوب غرب با هدف استانداردسازی و بهینه‌سازی روشنایی معابر نیز از دیگر اقدامات این امور برق بوده است. مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون با اجرای حدود ۶ کیلومتر شبکه روشنایی و نصب ۳۹۰ چراغ جدید با هزینه افزون‌بر ۴۵۰ میلیون تومان در مناطق اتوبان میثمی، کنار گذر اتوبان حبیب‌الهی و سپاهان‌شهر طرح روشنایی معابر اجرا شده است.

تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار
وی در ادامه به گسترش استفاده از کابل خودنگهدار در تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار نیز سخن گفت و اظهار کرد: امور برق جنوب غرب با چشم‌انداز ۵ساله، طرح تبدیل شبکه‌های فشار ضعیف هوایی محدوده به کابل خودنگهدار را در دستور کار خود قرار داده است؛ این پروژه‌ها با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش میزان خاموشی‌ها، کاهش انرژی توزیع نشده، بهینه‌سازی شبکه‌های فرسوده، رفع حریم‌ها و ایمنی شهروندان، حفظ طبیعت و محیط زیست، زیباسازی مبلمان شهری و کاهش هزینه‌های شاخه‌بری انجام شده است. مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان ادامه داد: تا ابتدای امسال بیش از ۱۳ کیلومتر شبکه در قالب ۲۲ پروژه طرح تبدیل شبکه به کابل خودنگهدار در مناطق خیابان ارتش، بلوار دانشگاه اصفهان، خیابان آزادگان، خیابان قائمیه، خیابان فرهنگ، بلوار شفق خیابان نظر غربی، کوی ائمه‌اطهار، خیابان بهار آزادی و خیابان حسین‌آباد انجام شده است، امسال نیز تاکنون حدود ۵ کیلومتر شبکه در قالب ۱۰ پروژه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اجرا شده و ۱۲ کیلومتر دیگر به مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با توجه به بودجه اختصاصی در دستور کار قرار گرفته است که تا سال آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت. مدیر امور برق جنوب غرب اصفهان ادامه داد: با توجه به رویکرد شرکت در کاهش زمان خاموشی به ازای هر مشترک در سال، این امور با انجام تعمیرات پیشگیرانه و نگهداری و سرویس به‌موقع تجهیزات شبکه و به‌کارگیری گروه‌های مجرب عملیاتی، متوسط زمان خاموشی به ازای هر مشترک را به ۹۸ دقیقه در سال رسانده است. استراتژی امور در افق ۱۴۰۵ میزان حداکثر ۳۰ دقیقه خاموشی به ازای هر مشترک است.

رشد مصرف انرژی در ایران
 وی همچنین با اشاره به اینکه ایران با داشتن یک درصد از جمعیت جهان، حدود ۲ درصد از انرژی دنیا را مصرف می‌کند، عنوان کرد: رشد مصرف انرژی در ایران در ۱۰ سال به طور متوسط سالانه ۵درصد بوده که در چند سال گذشته به ۸درصد رسیده است، این در حالی است که رشد مصرف انرژی در جهان سالانه یک تا ۲درصد است، به عبارت دیگر رشد مصرف انرژی در ایران حدود ۵ برابر متوسط رشد مصرف در جهان است، همچنین مصرف انرژی الکتریکی در تابستان نسبت به بهار ۴۰درصد رشد دارد که به واسطه استفاده از وسایل سرمایشی رخ می‌دهد.


شما مخاطبين عزيز سايت صنایع و معدن مازندران از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت صنایع و معدن مازندران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.